Eylül 2022 geldi ve bize Loop8: Summer of Gods’ı ve oyuna eşlik edecek çizimleri ve müziği gösterdi. Eğer olduysan Youtube kanalımızı takip etmek, duyuru fragmanını ne kadar sevdiğimi ve hayran kaldığımı varlığımın her zerresiyle göreceksiniz. O fragmanı gördüğümde incelemek için bu oyunu almam gerekti ve Loop8’in bir inceleme kopyasını aldığımıza sevindim. Oyunu koyduğum kaideye dayanıyor mu? Hadi bulalım!

Oyunun Adı: Loop8: Summer of Gods
Platform(lar): PS4 (İncelendi), Nintendo Switch, PC
Yayıncı(lar): XSeed Games
Geliştirici(ler): Marvelous Games
Çıkış Tarihi: 6 Haziran 2023
Fiyat: 49,99 $

Loop8: Summer of Gods, hayatının çoğunu bir uzay istasyonunda geçiren Nini adında genç bir çocuk hakkındadır. Uzay istasyonu, Dünya’yı işgal eden ve tüm insanlığa bir son vermeye çalışan yeraltı dünyasından varlıklar olan Kegai’den güvenli bir sığınak haline gelmeyi başaramadığını fark eder. Uzay istasyonu, yok edilmemiş şehirlerdeki insanları Dünya’ya geri koyarak yanıt verir. Nini, Kegai’yi ve yeraltı dünyasına açılan kapıları görmesine izin veren Demon Sight adlı tanrılardan gelen bir yetenekle kutsanmıştır. Kegai’nin dünyayı ele geçirmesini engellemekle görevlendirildiniz. Başarısız olursanız, zaman Nini’nin Dünya’ya geldiği ilk güne geri dönecek ve bunu doğru bir şekilde yapmak için bir şans daha elde edeceksiniz.

İblis Görüşünü Öğrenmek

Loop8: Summer of Gods tam olarak beklediğim gibi bir oyun değildi. Oyun döngüsü ada boyunca hareket ediyor ve sınıflara gidiyor, çeşitli aktiviteler yapıyor ve adadaki insanlarla etkileşime giriyor. Derslere gitmeyi atlayabilirsiniz, ancak bu aynı zamanda Nini için iyi bir istatistik yığınını kaçırdığınız anlamına gelir. Çeşitli aktiviteler için istatistikler kazanabilir. Çalışmak, dergi okumak, coğrafya öğrenmek, sahilde koşmak, tapınağı temizlemek vb. Nini’nin istatistiklerini artırmanızı sağlayacaktır.

Bu istatistikler, gün boyunca sahip olduğunuz enerjiyi ve enerjiyle ilgili insanlarla kaç kez etkileşim kurabileceğinizi ve ayrıca Yeraltı Dünyasında seyahat etmek ve Kegai ile savaşmak için sahip olduğunuz enerjiyi etkiler. Sınıf arkadaşlarınız ve öğretmenlerinizle etkileşim kurarak enerji ve dayanıklılık tüketirsiniz. Ayrıca Yeraltı Dünyasını keşfederek ve savaşarak enerji ve dayanıklılık harcarsınız. Enerjinizi ve dayanıklılığınızı en iyi şekilde kullanmayı planlamak için ölçmek önemlidir. Şans eseri, Yeraltı Dünyasına gitmeden önce çok fazla dayanıklılık veya enerji harcarsanız, sayaçları maksimuma kadar doldurmak için kasabadaki restoran veya kafeye gidebilirsiniz.

Bu adada hem yakınınızdaki insanlarla hem de tanımadığınız insanlarla etkileşim kurmak çok basit. Bunun biraz fazla basit olduğunu hissediyorum. Temel olarak, biriyle sohbet etmeye çalıştığınızda birkaç öneri alırsınız. Bu öneriler başlangıçta kişiyi daha iyi tanımaktan ya da onunla dalga geçmekten farklı olabilir. Enerji düzeylerinin yanı sıra sizin istatistiklerinize ve çekiciliğinize bağlı olarak, sizinle sohbet edemeyecek kadar açılacaklar veya çok meşgul veya yorgun olacaklar. Biriyle ne kadar çok konuşmaya çalışırsanız, ikiniz de o kadar çok enerji kullanır. Oyundaki her karakter için bakılacak üç gösterge vardır. Dostluk, Sevgi ve Nefret. Kızlar çekiciliğe daha fazla eğilimlidir ve erkekler arkadaşlığa daha fazla eğilimlidir ve bazı öneriler bazı ölçütleri diğerlerinden daha fazla yardımcı olacaktır. İnsanlar sizi ne kadar çok beğenirse, sizden o kadar çok öneri kabul edeceklerdir. Sadece kendi istatistiklerinizi değil, diğer kişinin istatistiklerini de artırmak için çalışma zamanınız olabilir, egzersiz zamanınız olabilir veya insanları randevulara çıkarabilirsiniz.

Summer of Gods XSeed Oyunları Muhteşem

Bu istatistikler, Yeraltı Dünyasında savaşma yeteneğinize de yardımcı oldukları gibi, yalnızca konuşmalara ve ilişkilerinizi kurmaya yardımcı olmaz. Gücünüz ve çevikliğiniz, dayanıklılık çubuğunuzu ve sağlık çubuğunuzu etkiler. Çekiciliğiniz, enerjinizi etkiler ve bu da yeniden şarj olmanız gerekmeden önce düşmanlar üzerinde kaç hamle yapabileceğinizi etkiler. Savaşta size katılabilecek sınıf arkadaşlarınıza önerilerde bulunmak da Yeraltı Dünyası keşfi için faydalı olabilir. İstatistik kazandıklarında, savaşma yeteneklerini etkiler. Örneğin, birinin daha fazla enerjiye sahip olmasına ihtiyacınız varsa, çekiciliğini artırmanız gerekir. Aynı şekilde, daha sağlıklı olmalarına ihtiyacınız varsa, gerçek dünyadayken onlarla egzersiz yaparak güçlerini artırın.

Grubunuzla ilişkinizi geliştirmek iyi bir fikir çünkü bu, Kegai’ye yapılan saldırılardan verdiğiniz hasarı artıracaktır. Dezavantajı, parlatılmış bir partide bile, parti üyelerinin yapay zekası, size ve savaştığınız düşmana karşı duygularına dayanmaktadır. Parti üyelerini kullanmak için ilginç bir yeni yapay zeka yöntemi elde ettiğimiz için minnettarım, ancak keşke onları kontrol etme seçeneğim olsaydı. En azından bu yöntemin kilidini açmanın bir yolu güzel olurdu.

Oynanış Döngüsü

Kegai’nin dünyaya saldırmasını ve yok etmesini nasıl durduracağınızı bulmak için beş gün ile başlayacaksınız. İlk iki gün her şey normaldir ve gün boyunca normal bir şekilde gidebilirsiniz. Üçüncü gün vurduğunda, bir Kegai adaya sızacak ve nerede saklandıklarını bulmanız gerekecek. Kegai, bir gemiyi ele geçirerek başlar ve genellikle bir arkadaşınızın veya adada bulunan birinin içinde saklanır. Kim olduğunu öğrenip onlarla konuştuğunuzda, Yeraltı bariyerinin açıldığını gösteren bir sinema alacaksınız. Daha sonra Yeraltı Dünyasına gidebilir ve onları Yeraltı Dünyasına ve adanızdaki evinizden uzaklaştırmak için bariyere sızan Kegai’yi bulabilirsiniz. Onları yendiğiniz anda, başka bir Kegai saldırısını durdurmak zorunda kalana kadar döngüyü beş gün daha tekrarlarsınız.

Kegai saldırısını durdurmazsanız ve dünyayı yok ederlerse, zamanda geriye, Nini’nin Dünya’ya geldiği ilk güne gönderilirsiniz. Neyse ki sizin ve arkadaşlarınızın istatistikleri aynı kalacak. Ancak onlarla ilişkiniz ilk günkü haline geri dönecek ve bunun üzerinde yeniden çalışmak zorunda kalacaksınız.

Loop8 Xseed Oyunları Muhteşem

Yaz Güzeli

Loop8: Summer of Gods, şimdiye kadar tanık olduğum en iyi video oyunları görsellerinden bazılarına sahip. Modeller, sulu boya tipi işlenmiş arka planlarla karışıyor ve karakterler kalıba çok iyi uyuyor. Her karakterin, karakterini de keşfeden benzersiz bir görünümü vardır. Kadın karakterlerin çok fazla öne çıkmasını sağlayan düz bir renk kontrastı var. Tüm erkek karakterlerin oldukça yumuşak göründüğünü, hepsinin aynı kıyafete ve benzer renk şemalarına sahip olduğunu söyleyeceğim. Yürümenin animasyonu ve hareketin bir kısmı, stilistik ortamında oldukça sarsıntılı gelebilir.

Oyunda olmasını dilediğim bir şey de karakterler için daha fazla kıyafet olmasıydı. Farklı bir kıyafet alan tek karakter Konoha’dır ve Konoha onu sadece hafta sonları giyer. Aksi takdirde, okul üniforması içindedir. Her alanın arka planı büyüleyici görünüyor ve bir müzede bir tuvalde olması gerektiği hissini veriyor. Kırsal kırsal kasaba görünümü harikadır ve küçük alanları ve ev gibi köy atmosferi ile çok iyi uyum sağlar.

Geriye dönük uyumluluk aracılığıyla PS5’imde Loop8: Summer of Gods oynadım. Alanlar arasında bazı yükleme süreleri vardı, ancak bu yalnızca birkaç saniyeydi. Bence animasyonlar, kameraya ve kumandanın hareketine kıyasla çok yavaş oldukları için karakterlerde 30 fps ile sınırlanmalıdır. Alanlarda gezinirken gerçekten yavaş hissediyor ve çalıştır düğmesine sahip olamamak, ekranın alanlarına gidip gelmeyi daha da yavaş hissettiriyor. Konumlara ulaşmanın uzun sürmesi, sahip olduğunuz süreyi hızla azaltır. Oyunun döngüsüne alışmaya ve ilahi nimetleri almak için yerlere gitmeye başladığımda bu beni rahatsız etti.

XSeed Oyunları Muhteşem

Loop8: Summer of Gods’ın müzikleri de oyuna harika bir atmosfer katıyor. Müziğin tonu, bulunduğunuz mekandaki karakterlerin ruh haline göre değişir. Bir ormanda yalnızsanız, bulunduğunuz ortam için normal olan bir müzik verilir. Ardından ekranın üst kısmında normal ruh hali görüntülenir. Size karşı maksimum sevgi besleyen biriyle bir mekandaysanız, bulunduğunuz ortamda müzik daha romantik olacak şekilde değişecektir. Farklı müziklere karıştığı için aynı müziğe alışamamak için harika bir geçiş. arkadaşlarınıza dayalı ruh halleri.

Dünyayı kurtarmak

Genel olarak, Loop8: Summer of Gods, bazı oyun tasarım seçenekleriyle gölgelenen harika bir oyundur. Karakterlere ve tasarıma karşı büyük bir sevgi ve tutku var. Sanatta ve müzikte çok fazla sevgi var. Ancak, bu tarz ve deneysel bir oyunu seçenekler olmadan yapmaya çalışmak, oyunu fiilen oynamakla ilgili bazı sorunlara neden olacaktır. Bu oyunun %70’i, çok basit ama ilişki her insanla büyüdükçe daha karmaşık hale gelen flört simülatörünü kullanacak. Dövüşü isteyenler ve daha fazla sıra tabanlı aksiyon isteyenler, Yeraltı Dünyasında keşfedilecek pek bir şey sunmadığı için bu oyundan hayal kırıklığına uğrayabilirler. Patronlar, stat seçimlerinden çok, grubunuzla ve Kegai tarafından devralınan kişiyle olan ilişkinize bağlıdır.

İstatistikler hala önemlidir, ancak duygusal bağınızın olmadığı birisinin yanında savaşıyorsanız, azami karakterler bile yenilebilir. Çok fazla kayıtlı dosyaya sahip olmanızı tavsiye ederim, böylece kiminle etkileşim kurmaya odaklanacağınıza ilişkin stratejinizi ayarlayabilirsiniz, böylece kişi ele geçirildiğinde, onlarla başa çıkabileceğinizi bilirsiniz.

Oyundaki ilk oyunum, onunla çok fazla deney yapmaktı. Öğretici, dövüş ve flört simülasyonu konusunda başarılı. Dünyanın ve Yeraltı Dünyasının keşfi kafamı karıştırdı. İlk döngü, doğrusal bir oyun tarzında çok fazla yapılandırıldığından, bazı olaylar olması gerektiğini düşündüğüm gibi başıma gelmediğinde, bana yumuşak kilitli olduğumu düşündürdü. Kegai’yi bulmam gerektiğini fark etmemiştim ve Nini ile ilişkilerini geliştirmek için insanlarla konuşarak çok zaman harcadım. Döngüleri kaybetmeye devam ettim çünkü dördüncü döngüm bir şeyleri çözmeme izin verene ve kendimi hem akıllı hem de aptal hissettirene kadar Kegai’yi bulamadım.

Loop8 Summer of Gods, 6 Haziran 2023’te PlayStation 4, Nintendo Switch ve PC’de mevcut olacak.

İnceleme Bildirimi: Loop8: Tanrıların Yazı inceleme amacıyla bize XSeed Games tarafından sağlandı. Video oyunlarını ve diğer ortamları/teknolojileri nasıl incelediğimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen İnceleme Kılavuzumuzu/Puanlama Politikamızı inceleyin.

Ortaklık Bağlantısı Açıklaması: Yukarıdaki bağlantılardan biri veya daha fazlası bağlı kuruluş bağlantıları içerir; bu, sizin için hiçbir ek ücret ödemeden öğeyi tıklayıp satın almanız durumunda bir komisyon alabileceğimiz anlamına gelir.

Özet

Loop8: Summer of Gods, çarpıcı görseller ve harika müziklerle çok ilginç bir konuya sahip. Oyundaki yaratıcılık, mekaniğin diğer kısımlarını geride tutabilir.

Artıları

  • Şaşırtıcı dudak uçuklatan görseller
  • Harika müzik ve atmosfer
  • Savaşı etkileyen ilginç ilişki mekaniği

Eksileri

  • Animasyonlardaki düşük çerçeve sınırı, karakterin kontrol edilmesini ağır hissettirebilir
  • Oyunda iyi bir açıklama almayan kafa karıştırıcı mekanikler var
  • Flört simülatörü ve Sıra Tabanlı RPG arasında iyi bir denge yokoyun-4