Haziran, tümü önümüzdeki birkaç hafta içinde çıkacak olan Street Fighter 6, Diablo 4 ve Final Fantasy 16 ile yeni PS5 oyunları için büyük bir ay olacak. Önümüzdeki haftalarda oynayacak çok şey varken, konsolunuzun sabit diski tüm bu yeni sürümleri aynı anda yüklemek için ciddi şekilde sıkışabilir. Bu da Amazon’daki bu destansı PS5 SSD fırsatlarını son derece iyi zamanlanmış kılıyor.

Sınırlı bir süre için, WD_Black 1TB SN850X SSD Amazon’da 79$’a satışta. Bu, normal perakende fiyatından 100 $ daha düşük ve bu sürücü için bugüne kadarki en düşük fiyat. Bu anlaşma, son Anma Günü satışlarında gördüğümüz tüm zamanların en düşük seviyesi olan 109 $’ı rahat bir şekilde geride bırakıyor.

Fazladan 1 TB’lik bir depolama alanı sizin için hâlâ yeterli değilse, o zaman WD_Black 2TB SN850X SSD ayrıca Amazon’da 149$ karşılığında satışta. Bu, 309 $’lık tam perakende fiyatından 160 $ ​​indirim ve bu oldukça büyük PS5 uyumlu sürücü için şimdiye kadarki en düşük fiyat. Aslında, şimdiye kadar tespit ettiğimiz tartışmasız en iyi PS5 SSD anlaşması.

WD_Black SN850X, son derece popüler SN850 sürücüsünün yeni modelidir ve rahat bir şekilde en iyi PS5 dahili SSD’leri satın alabilirsin. SN850X, öncekinden daha yüksek okuma ve yazma hızları sunar ve 4 TB’a kadar boyutta mevcuttur. Bununla birlikte, kelimenin tam anlamıyla en iyi PS5 oyunlarının tümünü aynı anda yüklemek istemiyorsanız, 4 TB kesinlikle aşırı miktarda depolama alanıdır.

Doğal olarak, WD_Black SN850X hepsini vurur Sony’nin gereksinimleri PS5 uyumlu bir SSD için. Daha fazla güvenceye ihtiyacınız varsa, normal SN850’yi neredeyse iki yıldır konsolumda test ediyorum ve kusursuz çalıştığını onaylayabilirim. Aslında, WD_Black SN850’ye Ratchet & Clank: Rift Apart gibi oyunları yükledikten sonra daha hızlı yükleme süreleri yaşadım.

Bu indirimli modeller, önceden takılmış bir soğutucu ile birlikte gelir; bu, Sony’nin, konsolun veya sürücünün aşırı ısınmasını önlemek için PS5’in depolama genişletme yuvasına eklenen herhangi bir SSD’nin bir tür soğutma ile birlikte gelmesini önerdiği için önemlidir. Bağımsız bir SSD satın alıp üçüncü taraf bir soğutucu takabilirsiniz, ancak bu SN850X’ler kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazırdır ve bu oldukça kullanışlıdır.

PS5’inize yeni bir SSD takmanın orijinal sabit sürücüyü çıkarmayı içermediğini de hatırlamakta fayda var. Bu, konsolunuza bir 1 TB SN850X eklerseniz, standart olarak gelen 667 GB kullanılabilir alanın yanı sıra tüm bu ekstra depolama alanına sahip olacağınız anlamına gelir. Bu, en büyük PS5 oyunlarından birkaçını (örneğin, muazzam bir 150 GB gerektiren Star Wars Jedi: Survivor) yüklemek için fazlasıyla yeterli alan ve hala boş yer var.

Gişe rekorları kıran oyunların dosya boyutu artmaya devam ettikçe, PS5 SSD giderek daha önemli bir aksesuar haline geliyor. Bir zamanlar yeni bir sürücünün tüm mevcut nesil konsolun kabaca yarı fiyatına mal olacağı bir zaman vardı (2021’de 1 TB SSD için 270 $ ödedim!), ancak şimdi en iyi PS5 SSD’lerin fiyatı hızla düşüyor ve bu mevcut fırsatlar Amazon’da şimdiye kadar gördüğümüz en iyiler.genel-26