Twitter yanıltıcı yapay zeka tarafından oluşturulan görüntülerdeki artışa yanıt verme genişleterek kusurlu, kitle kaynaklı doğrulama özelliği, Topluluk Notları, içermek Görüntüler. İlk kez sahneye çıkan yeni özellik sosyal ağdan sadece bir hafta sonra gelir güçlendirilmiş bir Pentagon’da sözde bir bombanın yapay zeka tarafından oluşturulmuş görüntüsüTwitter kullanıcılarına şunları sağlar:ve sorumluluk—“yanıltıcı medyayı” belirlemek için. Başlangıçta yanıltıcı veya uydurma içerik belirtilerinin ortaya çıkarılmasında lider bir rol üstlenecek olan Twitter’ın güven ve güvenlik ekibi, içi boşaltıldı o zamandan beri Elon Musk, Ekim ayında mülkiyeti devraldı. Twitter, uydurma görüntülerin yayılmasını azaltmak için ek içerik moderatörleri tutacağını söylemedi.

Genişletilmiş Topluluk Notları özellik, kullanıcıların bir etki puanı 10 tanesinden bir tweet’te bulunan belirli bir resme not ekleyin. Etki puanları bir ölçüsü bir katılımcının notlarının ne kadar yararlı olduğu. Kullanıcılar t ekleyebilirBir görüntüye ek bağlam eklemek veya yapay zeka tarafından oluşturulmuş veya manipüle edilmiş olabilecek medya konusunda kullanıcıları uyarmak için notları hortumlayın. Twitter, resimlere eklenen notların otomatik olarak “son ve gelecekteki eşleşen resimlerde” görüneceğini söylüyor. Teorik olarak bu, şüpheli bir görselin, sitenin herhangi bir yerinde diğer kullanıcılar tarafından yayınlanmış olsa bile, yanında notu göstermeye devam edeceği anlamına gelir. Bununla birlikte, şimdilik Twitter, etiketli görüntüleri platformda ortaya çıkan diğer tüm sürümlerle eşleştirme yeteneğinden o kadar da emin görünmüyor.

Twitter, “Şu anda görüntüleri eşleştirirken hassasiyet tarafında hata yapmak için tasarlandı, bu da muhtemelen sizinle eşleşiyor gibi görünen her görüntüyle eşleşmeyeceği anlamına geliyor” dedi. “Hatalı eşleşmelerden kaçınırken kapsamı genişletmek için bunu ayarlamak için çalışacağız.”

Twitter, pilot özelliğin şu anda yalnızca tek bir resim içeren tweet’leri desteklediğini söylüyor, ancak şirket bunu söyledi birden fazla resim ve video içeren videolar ve tweet’lerle çalışacak şekilde genişletmek istiyor. Gizmodo, program hakkında daha fazla ayrıntı için Twitter’a ulaştı ancak yanıt olarak bir kaka emojisi aldı.

Musk’ın Twitter’ın API erişimini kısıtlama etrafında kuruş kısma felsefesi platformun en toksik içeriklerinden bazılarına karşı savaşan yardımcı üçüncü taraf uygulamaları yayınlıyor. Bu uygulamalardan biri, milyonlarca trolü engellemek ve sessize almak için kullanılan Block Party adlı popüler bir taciz önleme aracı, söz konusu Twitter’ın Topluluk Notlarını genişletmesiyle aynı gün Twitter’ın değişikliklerinin onu platformda “süresiz bir ara” vermeye zorladığını söyledi.

“Sizi platformdaki tacizcilerden ve istenmeyen e-posta gönderenlerden korumaya yardımcı olamayacağımız için en azından şimdilik üzüldük; Block Party, kalmak için çok mücadele ettik ve bunu gerçekleştiremediğimiz için çok üzgünüz” dedi.

Twitter, güven ve güvenlik ekibini yakmanın sonuçlarını hissediyor

Güncellenmiş kitle kaynak özelliği, Twitter ve diğer sosyal ağlar olarak geliyorkontrol etmek için mücadele yapay zeka tarafından oluşturulan yanıltıcı görüntülerde artış. Bu noktaya kadar viral AI görüntülerinin çoğu, büyük ölçüde oldukça net bir şekilde parodi veya hiciv kategorisiBİR Pentagon dışında meydana gelen bir “bombalama”nın yapay zeka tarafından oluşturulmuş görüntüsü geçen hafta yanlış türüne bir bakış sundubilgiler ki AI güvenlik uzmanları yıllardır uyarıda bulunuyor. Bu özel durum tarafından daha da kötüleştirildi Twitter’ın şakası erişim için ödeme doğrulaması, doğrulanmış izin veren Bloomberg News hesabı kılığına giren hesap, imajı daha da güçlendirir. Bu sahtekar hesap o zamandan beri askıya alındı.

Gizmodo ile konuşan güven ve güvenlik uzmanları diyor ki Yapay zeka tarafından oluşturulan görüntüler veya diğer manipüle edilmiş medya, tam olarak ücretli ve eğitimli insan işçilerin yanıt vermek için en iyi donanıma sahip olduğu içerik türleridir. Musk yönetimindeki Twitter, güven ve güvenlik ekiplerinin içini boşalttı. Genişletilmiş notlar özelliği, esasen, disiplini veya nüansı ile tam olarak bilinmeyen, kabul edelim, Twitter’ın kullanıcı tabanına dışarıdan iş gücü sağlamaya çalışıyor. Genel olarak konuşursak, SmartNews Güven ve Güvenlik Başkanı ve eski Google ve ByteDance güven ve güvenlik lideri Arjun Narayan Gizmodo’ya söyledi uzmanlığın azalmasının şirketleri kıçından ısırmaya geri dönebileceğinden endişeleniyor.

“Yatırımdan vazgeçerken, bokun fana çarpmasını mı bekliyoruz?” Narayan sordu. “O zaman yeniden yatırım yapmak için çok mu geç olur yoksa doğru rota mı olur?”





genel-7