Universal Pictures, stüdyonun popüler animasyon üçlemesi “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin”den uyarlanan uzun metrajlı canlı aksiyon filmi için başrol oyuncularını buldu. Eğlence haber kaynağı The Hollywood Reporter’a göre, Universal’in korku filmi ‘The Black Phone’daki başrolüyle tanınan Mason Thames, Hıçkıdık’ın baş karakterini oynayacak. HBO’nun hit dizisi ‘The Last of Us’ta yer alan Nico Parker, orijinal animasyon üçlemesinin arkasındaki yönetmen Dean DeBlois tarafından yönetilecek olan filmde Astrid rolünü deneyecek.

Stüdyo, filmin çıkış tarihi olarak 14 Mart 2025’i belirledi. Cressida Cowell’ın kitaplarından uyarlanan ‘Ejderhanı Nasıl Eğitirsin’ film serisi, Hıçkıdık (seslendiren Jay Baruchel) adlı genç ve ürkek bir Viking çocuğu ile iyileştirdiği yaralı bir ejderha olan Dişsiz arasındaki eşsiz dostluğu konu alıyor.

2010’da Ejderhanı Nasıl Eğitirsin ile başlayan seri, Hıçkırık ve Dişsiz’in insanlığın ejderhalara karşı önyargısıyla, ebeveyn kaybının üstesinden gelmenin acısıyla ve ilk aşkla mücadele arayışını kronikleştirdi. DeBlois, Chris Sanders’la birlikte ilk filmi yazdı ve yönetti. Yapımcı daha sonra 2014 ve 2019’da yayınlanan iki devam filmi yönetti.

Seslendirme kadrosunda Gerard Butler, Craig Ferguson, America Ferrera, Jonah Hill, Christopher Mintz-Plasse, TJ Miller ve Kristen Wiig de yer aldı. Filmin canlı aksiyon versiyonu Şubat 2023’te onaylandı; o sırada oyuncu kadrosu hala devam ederken, Dean DeBlois’in yakında çıkacak filmi yazacağı, yöneteceği ve yapımcılığını üstleneceği zaten doğrulanmıştı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8