Yeni Asus ROG Ally güncellemeler, özellikle ana rakibi Steam Deck’e kıyasla avuçiçi performansını büyük ölçüde iyileştirdi. Şimdi, en son donanım yazılımı ve sürücülerle donanmış olan Ally, lansmana kıyasla %20’ye kadar daha iyi kare hızları üretiyor.

Asus ROG Ally incelememizde, cihazın 1080p’deki performansının talep edilen fiyata değdiğini gördük. Bununla birlikte, YouTuber Dave2D tarafından gerçekleştirilen karşılaştırmalı değerlendirmelere göre, elde taşınır cihaz, yetersiz ürün yazılımı ve sürücü güncellemeleri nedeniyle geride kaldı. Bu, elbette, şimdiye kadar.

Ally’nin daha önce Red Dead Redemption 2’de 720p’de saniyede 41 kare pompaladığı 15W’da, bu yeni güncellemeler onun bir cep roketine dönüştüğünü ve kutsal saniyede 60 kareye ulaştığını görüyor. 45 fps’den 59 fps’ye sıçrayan Forza Horizon 5 ile benzer bir hikaye.

Doğal olarak, 2 fps’lik bir artış gören Cyberpunk 2077 gibi bazı istisnalar var. Yine de bu sonuçlar çoğunlukla Asus’un Ally’yi bu güncellemelerle piyasaya sürmüş olmasını diliyoruz.

Bununla birlikte, Dave2D’nin de belirttiği gibi, pil ömrünü en üst düzeye çıkarmayı hedefliyorsanız, Steam Deck’in 9W’da bir avantaja sahip olduğunu vurgulamakta fayda var. Bununla birlikte, bu, Asus’un gelecekteki güncellemelerle geliştirebileceği bir şeyden ziyade, bu cihazlar arasındaki teknik özelliklerdeki farklılıklarla ilgilidir.

Asus ROG Ally’de daha da iyi çalışması gereken en iyi Steam Deck oyunları seçimimize göz atın. Alternatif olarak, çoğu (yine) Asus avuçiçi ile uyumlu olacak en iyi Steam Deck aksesuarları için seçimlerimizi inceleyin.oyun-2