Katlanabilir bir telefonun dayanıklı olabileceğini düşünmeyebilirsiniz. Ancak Huawei Mate X3, en yeni katlanabilir cep telefonu Huawei, üretici tarafından yayınlanan yeni bir tanıtım videosuna göre darbe aldıktan sonra ayakta kalabiliyor. Mate X3 aynı zamanda 2023’ün ilk çeyreğinde Çin’deki en popüler telefon oldu. Huawei, geçtiğimiz günlerde Huawei Mobil İnovasyon Teknoloji Medya İletişim Konferansı’nda dikkat çekti.
Video, Mate X3’ün dahili ekranına bir ceviz ve bir mutfak aletinin çarptığını, düşerken bir sandalyeye çarptığını, yere düştüğünü ve ardından su dolu bir bardağın düşen katlanabilirin yanına düştüğünü ve ekranın ve diğerlerinin sırılsıklam olduğunu gösteriyor. su ile telefonun. Hatta video, en şirin şekilde Mate X3’ün nasıl yere düştüğünü açıklıyor. Mutfak masasından yere kadar olan yolculuğunu tamamlamış ve üstü su ile kaplanmış olan telefon, sahibi tarafından alınır ve katlanarak kapatılır ve cihazın çalıştığını göstermek için dış ekranı kullanır.

Huawei Mate X3, 1080 x 2504 çözünürlüğe ve 120 Hz yenileme hızına sahip 6,4 inç harici OLED ekrana sahip içe doğru katlanan bir cihazdır. Dahili OLED ekran, neredeyse kare 2496 x 2224 çözünürlükle 7,8 inç ağırlığında ve ayrıca 120 Hz yenileme hızına sahip. Kaputun altında, 5G sinyallerini desteklemeyecek şekilde ayarlanmış bir Snapdragon 8+ Gen 1 var. Bugünlerde ABD’de bir “ulusal güvenlik tehdidi” olmak için ödediğiniz bedel bu.

Mate X3, 256 GB, 512 GB ve hatta 1 TB depolama ile eşleştirilmiş 12 GB RAM ile donatılmıştır. Cihazda 50MP ana kamera, 12MP 5x optik zoomlu periskop telefoto kamera ve 13MP ultra geniş açılı kamera bulunuyor. Hem dahili hem de harici ekranlar, harici ekranın üst orta kısmında ve dahili ekranın sağ üst tarafında bulunan 8 MP delikli bir kameraya sahiptir. Huawei, geçen yıl Mate 50 serisinde piyasaya çıkan ve Mate X3’te kullanılan kendi Kunlun koruyucu camını geliştirdi.

Katlanabilir, 66W kablolu şarjı, 50W kablosuz şarjı ve 7,5W ters kablosuz şarjı destekleyen 4800mAh pil taşır.telefon-1