Film yapımcısı Imtiaz Ali ve Netflix, 1980’lerde Punjab’ın ikonik müzik yıldızının hayatına dayanan, yakında çıkacak olan Amar Singh Chamkila filminin ilk tanıtımını Salı günü paylaştı.

Ali’nin yönettiği filmin başrollerinde Diljit Dosanjh ve Parineeti Chopra yer alıyor.

Punjab’ın kitlelerin orijinal rock yıldızı Amar Singh Chamkila’nın (Dosanjh) yoksulluğun gölgelerinden çıkıp müziğinin katıksız gücü sayesinde 80’lerde popülaritesinin doruklarına yükselen ve yoldaki birçok kişiyi kızdıran gerçek hikayesini sunuyor. resmi olay örgüsüne göre, sonunda 27 yaşında genç bir suikasta kurban gitti.

Chamkila, zamanının en çok plak satan sanatçısıydı. Halen Punjab’ın ürettiği en iyi canlı sahne sanatçılarından biri olarak kabul ediliyor.

Ali, Amar Singh Chamkila’yı müzik yıldızının hayatı üzerine çekmenin “benim için eşsiz bir yolculuk” olduğunu söyledi.

“Bu filmde oynamak için son derece yetenekli Diljit Dosanjh ve Parineeti Chopra’dan daha iyi oyuncular isteyemezdim, özellikle de canlı şarkı söylemeyi içerdiğinden. Film, Chamkila’nın toplumun ne görmezden gelebileceği ne de yutabileceği cüretkar şarkılarının çılgın popülaritesini konu alıyor.

Jab We Met, Rockstar ve Highway gibi filmlerle tanınan yönetmen yaptığı açıklamada, “Netflix’i ortak olarak, hikayemizi yalnızca Hindistan’da değil, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca izleyiciye ulaştırmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Netflix Hindistan Orijinal Filmler Direktörü Ruchikaa Kapoor Sheikh, Ali ile film üzerinde çalışma sürecinin “canlandırıcı” olduğunu söyledi.

“Amar Singh Chamkila, Netflix Hindistan için çok büyük bir film olmaya hazırlanıyor ve bu isimle bağlantılı yeteneklerle iş birliği yapmak gerçekten ödüllendirici oldu… Netflix’in odak noktası, Hindistan’ın dört bir yanındaki hikayeleri yerel izleyicilerimize ulaştırmak. Bu hikayenin manyetizması, dünya çapında sinemasever izleyicilerin de ilgisini çekecek” dedi.

Daha önce Phillauri (Netflix), Udta Punjab ve Good Newwz adlı Hint filmlerinde rol alan Dosanjh, Amar Singh Chamkila’yı oynamanın kariyerinin en zorlu deneyimlerinden biri olduğunu söyledi.

“Bir başka heyecan verici hikayeyle Netflix’e döndüğüm için çok heyecanlıyım. Bu güzel hikayeyi hayata geçirmek için son derece sıkı çalışan Parineeti ve tüm ekiple çalışmak bir zevkti” dedi.

Filmin müzikleri, daha önce Ali ile Rockstar, Highway ve Tamasha’da işbirliği yapmış olan Oscar ödüllü AR Rahman tarafından bestelendi.

Aynı zamanda bir şarkıcı olan Dosanjh, Rahman ile çalışmanın meditatif bir deneyim olduğunu söyledi.

Chamkila’nın eşi ve şarkıcı partneri Amarjot rolünü deneyen Parineeti, bu fırsat için Ali’ye minnettar olduğunu söyledi.

“Diljit ile ekranı paylaşmak son derece zenginleştirici bir deneyim oldu. Benim için şarkı söylemek bir tutku ve efsanevi AR Rahman ile işbirliği yapmak uzun zamandır beklenen bir hayaldi. Netflix’in küresel platformu ile filmimizin çok uzaklara ve gönüllere dokunacağına inanıyorum. geniş, Chamkila’nın ilham verici hikayesinin dünya çapındaki hayranlarda yankı uyandırmasına izin veriyor” dedi.

Chamkila ve Amarjot, gruplarının iki üyesiyle birlikte 1988’de henüz çözülmemiş bir suikastta öldürüldü.

Amar Singh Chamkila 2024’te vizyona girecek.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8