Ebeveynler, çocuklarının cihazı üzerindeki denetimi şu şekilde yönetebilir:

Google Oyun teklifleri oldukça faydalı ebeveyn Kontrolü görüntülenen içerik ve erişilen özellikler açısından ebeveynlerin çocuklarının cihazının kontrolünü yönetmesine yardımcı olan özellikler. Ebeveynler, 13 yaşından küçük çocukları için bir Google Hesabı oluşturabilir. Ayrıca, akıllı telefonlarındaki Family Link uygulamasını kullanarak yönetebilirler.

Ebeveyn denetimleri bir cihazda uygulandığında Android cihaz, ebeveynler çocuklarının hangi içeriği indirdiğini veya satın aldığını takip edebilir veya kısıtlayabilir Google Oyun mağazası o cihazda olgunluk düzeyine göre.

Ancak, satın alma onayı ayarları yalnızca Google Play’in faturalandırma sistemi üzerinden yapılan satın alma işlemleri için geçerli olacaktır. Google Play’de bulunan ebeveyn denetimi seçeneklerinden bazıları şunlardır:

Google Play Aile Kitaplığı: Bu özellik, ebeveynlerin çocuklarının indirebileceği ve erişebileceği içeriği izlemesine ve kontrol etmesine yardımcı olur. Bununla ebeveynler, çocukları tarafından satın alınan uygulamaları, oyunları, filmleri, TV şovlarını ve ilgili cihaza yükledikleri kitapları izleyebilecekler.

İçerik filtreleme: Google, ebeveynlerin Play Store’da bulunan uygulamaların, oyunların, filmlerin ve TV şovlarının olgunluk düzeyine göre içerik filtreleme düzeyleri oluşturmasına izin verir. Filtreler Herkes, Düşük olgunluk, Orta olgunluk ve Yüksek olgunluk seçeneklerini içerir. Ebeveynler, filtreyi çocuklarının yaşına göre özelleştirebilir ve uygunsuz içeriğe erişimi kısıtlayabilir.

Uygulama Onayı: Google Play’deki Uygulama Onayı özelliği, ebeveynlerin, uygulamayı yüklemeden önce çocuklardan gelen uygulama isteğini incelemesine, onaylamasına veya reddetmesine olanak tanır. Bununla ebeveynler, bir çocuğun erişebileceği uygulamalar üzerindeki kontrolü yönetebilir.

Satın Alma Onayları: Ebeveynler, satın alma onayını etkinleştirerek ve harcama üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlayarak, çocuklarının hesabında yetkisiz satın alma işlemlerini önleyebilir.

Şifre Koruması: Bir Google Play hesabında bir şifre veya PIN ayarlamak, yetkisiz erişimi veya ebeveyn kontrolü ayarlarında yapılan değişiklikleri önleyen ekstra bir güvenlik katmanı sağlayabilir.

Bu ebeveyn denetimi ayarlarının cihaza ve Google Play Store uygulamasının sürümüne göre değişebileceğini unutmayın.

FacebooktwitterLinkedinmakalenin sonugenel-9