LG, yüksek dereceli ekranlarını Apple’a zamanında teslim etmeden önce engelleri aşmış olabilir. iPhone 15 serisi sonbaharda piyasaya sürülecek. Geçen yıl, düşük sıcaklık polikristalin oksit (LTPO) tipi güç tüketimi paneli açısından büyük ve tutumlu sağlaması gerekiyordu. iPhone 14 Pro Maks.

Apple, başarılı pilot üretimi nedeniyle en premium telefonu için en karmaşık ekranı LG’ye emanet ederken, LG yılın son çeyreğinde bazı verim sorunları yaşadı ve bu tür 10 milyondan fazla panel teslim edemedi ve bu da bazı sonuçlarla sonuçlandı. iPhone 14 Pro Max nakliye gecikmeleri.

Apple daha sonra üretim aksiliklerinin üstesinden gelmek ve siparişleri Samsung’a teslim etmek zorunda kaldı, bu da aceleyle devreye alması gereken ekstra ekipman ve kapasite için daha yüksek fiyatlar ile onu daha yüksek fiyatlandırdı.

Ancak bu yıl, görünüşe göre LG dersini aldı ve kendi LTPO OLED ekran kapasitesini, Apple’ın hem 15 Pro hem de 15 Pro için ekranları kendisine emanet etmesini sağlayacak kadar genişletti. iPhone 15 Pro Max, raporlar Elek.

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max’in şimdiye kadar 2022 iPhone ailesi satışlarının %60’ını temsil ettiği göz önüne alındığında, bu yılki iPhone 15 Pro serisi üretimindeki payında Samsung’u bile geride bırakabilir. LG Display’in kasaları.

Uzun lafın kısası, Apple’ın LG’ye verdiği iPhone 15 serisi ekran siparişleri plana göre giderse, yani geçen yıldan daha iyi giderse, Samsung’un Apple’ın OLED tedarik zinciri üzerindeki tekeli sonunda kırılabilir.

Öte yandan Samsung, iPhone 15 ve iPhone 15 Max’in 60Hz yenileme hızına sahip daha az gelişmiş LTPS ekranları da dahil olmak üzere dört iPhone 15 modelinin tümü için ekran sağlayacak, bu nedenle Apple’ın OLED ekranındaki çoğunluk hissesini elinde tutmaya devam edecek. tedarik zinciri bu yıltelefon-1