Sektör gözlemcisi Katılımcı İlişkileri’nin Pazar günü bildirdiğine göre, Disney’in Küçük Deniz Kızı’nın canlı aksiyon versiyonu, ABD’deki Anma Günü tatili boyunca açılış haftasonunda Kuzey Amerika gişelerinde en üst sıralarda yer aldı. Pop şarkıcısı Halle Bailey ve Melissa McCarthy’nin rol aldığı, karada gerçek aşkın peşinde sesinden vazgeçen bir sualtı prensesinin 1989 animasyon öyküsünün yeniden çevrimi, ABD ve Kanada gişelerinde 117,5 milyon dolar (yaklaşık 971 crore) hasılat yaptı. Sergici İlişkileri, uluslararası olarak 68 milyon dolar (yaklaşık 561 crore) olduğunu söyledi.

Bir numaralı noktaya rağmen analist David A. Gross, su macerasının ilk çıkışının bir canlı aksiyon Disney uyarlaması için en büyük açılış hafta sonu temsil etmediğine dikkat çekti.

2019’daki Aslan Kral ve 2017’deki Güzel ve Çirkin’in açılış hafta sonlarında sırasıyla 191,8 milyon dolar (yaklaşık 1.584 crore) ve 174.8 milyon dolar (yaklaşık 1.444 crore) kazandığını hatırladı.

Gross, FranchiseRe haber bülteninde “Son bir düzine yıl boyunca Disney, canlı aksiyon yeniden yapımlarını güçlü bir fenomen haline getirdi” diye yazdı.

Yine de, Ariel ve arkadaşları geçen haftanın bir numaralı uzun metrajlı filmi Fast X’i iki numaraya kadar düşürmeyi başardılar ve Universal’in aksiyon filmi Cuma’dan Pazartesi’ye kadar sadece 29.5 milyon $ (yaklaşık 244 crore) kazandı.

Bu, Vin Diesel’in oynadığı Hızlı ve Öfkeli serisinin bir parçası olan filmin geçen hafta açılış haftasonunda yaptığının yarısından azı.

Disney’in Galaksinin Koruyucuları Vol. 3 ve Universal’in The Super Mario Bros Movie de geçen hafta sonundan bir sıra gerileyerek üçüncü ve dördüncü sıraları alarak 25,3 milyon dolar (yaklaşık 209 milyon Rs) ve 7,7 milyon dolar (yaklaşık 64 crore Rs) kazandı.

Beşinci sırada, Sony’nin 5,8 milyon dolar (yaklaşık 48 crore) kazanan ve ABD’li komedyen Bert Kreischer’in stand-up rutinine dayanan yeni aksiyon komedisi The Machine yer aldı.

İlk 10’u tamamlayanlar şöyle:

  1. Babam Hakkında (5,3 milyon dolar)
  2. Kandahar (3 milyon dolar)
  3. Duygularımı İncittin (1.8 milyon dolar)
  4. Evil Dead Rise (1,2 milyon dolar)
  5. Kitap Kulübü: Sonraki Bölüm (1,2 milyon dolar)


Samsung Galaxy A34 5G kısa süre önce şirket tarafından daha pahalı Galaxy A54 5G akıllı telefonun yanında Hindistan’da piyasaya sürüldü. Bu telefon, Nothing Phone 1 ve iQoo Neo 7’ye karşı ne durumda? Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8