Geçen hafta Sony, Project Q avuçiçi cihazını tamamladı. Vitrin etkinliği sırasında cihazla ilgili pek çok soru yanıtlandı, ancak çok önemli bir elde taşınır cihaz özelliği sağlanmadı: pil ömrü. Uzun bir geçmişe sahip bir oyun endüstrisi tahmincisi olan Tom Henderson, Sony Project Q’nun yalnızca birkaç yıl süreceğini iddia etmek için halka açıldı. üç ila dört saat ücretler arasında.

Sony’nin en son elde taşınır cihazı, PlayStation oyun içeriğini işlemek için yerleşik işlemcilere sahip olmadığı için ‘aptal’ bir cihaz olarak tanımlanabilir. Yerleşik işlemci gücünün tek yapması gereken, oyunların akışını ve kullanıcı girdilerini zararlı bir gecikme olmadan işlemek. PlayStation oyun işleme bulutta yapıldığından cep telefonları, tabletler vb. cihazlarda PS Remote Play akışının keyfini çıkarmak mümkündür, ancak Sony, Project Q gibi özel bir cihazın oyunların hakkını vermenin en iyi yolu olduğunu düşündü. katalog.

(İmaj kredisi: Sony)

Hafif işleme yükü göz önünde bulundurulduğunda, Sony Project Q’nun Logitech G Cloud’un yapabildiği gibi daha uzun pil ömrü sunmasının nispeten kolay olacağı beklenebilir. Bununla birlikte, Henderson haklıysa, kullanıcılar burada son derece kısa bir fişsiz deneyim yaşayacaklar. Sony bunun yeterli olduğuna karar vermiş olmalı ve/veya karar avuç içi cihazın toplam ağırlığı, boyutu veya maliyeti tarafından yönlendirilmiş olmalıdır.genel-21