OpenAI ABD’de lansmanından sadece bir hafta sonra, ChatGPT uygulamasının Hindistan ve diğer 32 ülkedeki iOS kullanıcıları için kullanılabilirliğini genişletti.

Listede yeni ülkeler arasında Cezayir, Arjantin, Azerbaycan, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kosta Rika, Ekvador, Estonya, Gana, Hindistan, Irak, İsrail, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kuveyt, Lübnan, Litvanya, Moritanya, Mauritius yer alıyor. , Meksika, Fas, Namibya, Nauru, Umman, Pakistan, Peru, Polonya, Katar, Slovenya, Tunus ve Birleşik Arap Emirlikleri.

Bu haftanın başlarında OpenAI, ChatGPT uygulamasını ABD’den sonra 11 ülkeye daha genişletti. Bunlar arasında Fransa, Almanya ve İrlanda gibi Avrupa ülkeleri ile Yeni Zelanda, Nijerya, Güney Kore ve Birleşik Krallık bulunuyor.

Uygulama istihbarat firması data.ai tarafından paylaşılan verilere göre, ChatGPT mobil uygulaması geçen 18 Mayıs Perşembe günü ABD’de kullanıma sunulmasından bu yana geçen ilk altı gün içinde yarım milyon indirme sınırını aştı. Bu başarı, onu en yüksek performanslı yeni uygulamalardan biri yapıyor. Data.ai’ye göre uygulama, lansmanından bu yana ABD’deki diğer AI ve chatbot uygulamalarının yanı sıra Microsoft Edge ve Bing uygulamalarından da daha iyi performans gösterdi.

ChatGPT uygulaması, ücretsiz olarak kullanılabilir reklamları indirir ve hariç tutar, kullanıcıların iPhone’larını kullanarak üretken yapay zeka tabanlı sohbet robotuyla etkileşim kurmasına olanak tanır. Ayrıca OpenAI’nin konuşma tanıma sistemi Whisper aracılığıyla ses girişini destekler ve ChatGPT Plus kullanıcılarının GPT-4 aracılığıyla gelişmiş özelliklere erişmesine olanak tanır. Ayrıca kullanıcılar, ABD’de aylık 20 ABD Doları tutarındaki ChatGPT Plus hizmetine doğrudan iOS uygulaması aracılığıyla abone olabilirler.

OpenAI, şu anda yalnızca iOS için ChatGPT uygulamasına sahiptir. Bununla birlikte, Microsoft ve Tiger Global ve a16z gibi marquee VC firmaları tarafından desteklenen girişimin, yakında piyasaya sürmeyi vaat ettiği bir Android sürümü de planlarında var.

ChatGPT uygulamasının genişletilmesi, OpenAI CEO’su Sam Altman’ın küresel politika yapıcılarla daha iyi bağlantı kurmak ve AI hakkındaki endişelerini anlamak için birkaç ülkeyi gezdiği bir zamanda geldi. Yürütme bu hafta bazı Avrupa devlet başkanlarıyla bir araya geldi. O da önümüzdeki ayın başlarında Hindistan’ı ziyaret ediyor.genel-24