Tetris’in 40. yıl dönümünü kutlamak için McDonald’s’ın Çin’deki lokasyonları, popüler bulmaca oyununun kurulu olduğu, Chicken McNugget şeklinde yeni bir avuçiçi oyun cihazı piyasaya sürüyor.

Cihazın fiyatı yaklaşık 30 yuan, yani 4,24 dolar ve yalnızca sınırlı bir süre için mevcut. Görünüşe göre müşteriler, cihazı belirli konumlardan doğrudan satın almak yerine uygun bir siparişe ekleyebiliyor. Cihaz ayrıca bazı süslü sanat eserlerinin yanı sıra Chicken McNugget kutusu şeklinde bir taşıma çantası içerir. Tetris’in ilkel bir sürümü cihaza önceden yüklenmiştir, oyun dünyasının önceki günlerini hatırlatır, bu nedenle McDonald’s avuçiçi cihazında akıllara durgunluk veren bir oyun deneyimi beklemeyin.

Buna göre Eurogamer, bunlardan yalnızca 400.000 adet mevcut olacak, bu da büyük olasılıkla bulunmalarının zor olacağı anlamına geliyor. Tetris Chicken McNugget cihazının diğer bölgelere gelip gelmeyeceği belli değil, ancak gelmezse tüketicilerin bir tane almak için eBay’e gitmeleri gerekebilir.

Tetris ilk olarak 1984’te piyasaya sürüldü ve sonunda tüm zamanların en çok satan ve en popüler oyun serilerinden biri haline geldi. Eleştirmenlerce beğenilen Tetris Etkisi ve uygun bir şekilde Tetris adlı uzun metrajlı bir film de dahil olmak üzere çok sayıda yineleme üretti.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1