Google, bu ayın başlarında düzenlediği I/O etkinliğinde merakla beklenen Pixel Fold’u tanıttı. Cihaz, etkinliğin en önemli özelliği olsa da, şirket Android ve Arama’ya gelecek bir tekne dolusu değişikliği duyurmayı uygun gördü. Bugün şirket, test kullanıcıları için Arama Laboratuvarlarına erişimi açtığını duyurdu. Bu, kullanıcıların yapay zeka ile entegre yeni Arama Üretken Deneyimi denemelerine olanak tanıyacak. Google’ın Yapay Zeka Araması hakkında daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Google artık kullanıcıların yeni Üretken Yapay Zekayı test etmelerine izin veriyor, ancak bu herkes için değil

Daha önce de belirtildiği gibi Google, testçileri davet etmek yeni üretken yapay zeka aramasını kontrol etmek için. Google, kaydolanların programın bir parçası olmasına izin verdiğinden, herkesin Arama Laboratuvarlarına erişmeye uygun olmadığını unutmayın. Deneyimin bir parçası olmak istiyorsanız, Google Labs programı aracılığıyla katılmalısınız. Bir kez bittiğinde, bir bekleme listesine alınacaksınız. Google, ilk olarak bu ayın başlarında düzenlediği I/O etkinliğinde yeni Pixel 7a ve Pixel Fold ile birlikte AI Arama Deneyimini duyurdu.

Arama motoru devine göre, yeni Yapay Zeka Araması, bireylerin yeni konuları daha iyi keşfetmelerine ve zaman kazanırken farklı bakış açıları elde etmelerine olanak tanıyacak. Ek olarak, AI ile arama daha kolay hale gelecek ve şu anda alıştığımıza kıyasla daha az çaba gerektirecektir. Sürecin nasıl çalıştığına aşina değilseniz, Google Search AI, aramaları daha küçük segmentlere ayırır ve buna göre bilgi ve sonuçlar sağlar. Çevrimiçi alışveriş yaparken belirli bir sorgunun ve önerilerin arka planına erişebileceksiniz.

Microsoft tarafından desteklenen OpenAI, kullanıcılara çok çeşitli yardımcı programlar sunmak için çalışıyor. Şirket, yakında bireylerin kolaylıkla oluşturmasına olanak sağlayacak görsel ve işitsel araçları da piyasaya sürecek. Apple, gelecekteki Siri güncellemelerinde belirgin olacak olan AI kategorisine de genişlemek istiyor. Bununla birlikte, özellikle arama için üretken yapay zeka nispeten yenidir ve pazarın entegrasyona nasıl tepki vereceği henüz görülmemektedir.

Google’ın arama için üretken AI testi sayesinde şirket, ürünündeki hataları, hataları veya yaygın sorunları filtreleyebilecek. Şirket yakında halka yeni bir arama başlatacak. Hepsi bu kadar millet. Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşın.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17