Vergilerimizi doğrudan IRS’ye bildirmeye biraz daha yaklaştık. Ajans, Kongre’ye ayrıntılarıyla ilgili bir rapor sundu. ücretsiz, devlet tarafından yürütülen bir vergi dosyalama yazılımı deneme çalıştırması başlatmayı planlıyor 2024 dosyalama sezonu için. Ücretsiz doğrudan e-dosya sistemi başarılı olursa ve hükümet bunu ülkenin geri kalanına yayarsa, sonsuz kıvrımlı formları incelemeden dosyaladığımızda belki de Intuit gibi şirket devlerini vergi beyannamesi vermeye son verebiliriz. hesaplamalar.

Kim bilir? Belki bu, hükümetin zaten bildiği rakamları endişeyle doldurmak yerine, yalnızca onaylamamız gereken önceden doldurulmuş vergi formlarının kapısını bile açar. Ne de olsa, IRS ne zaman yanlış yaptığınızı biliyor gibi görünüyor, o halde neden bize borcumuzu ya da ilk etapta neyi geri aldığımızı söylemesine izin vermiyorsunuz?

Yayına göre, IRS, Hazine Bakanlığı tarafından yönetildi IRS’nin böyle bir sistemi yönetme yeteneği hakkında daha fazla bilgi toplamasına izin vererek, belirsiz sayıda vergi mükellefini içerecek pilot programı başlatmak.

Geçen yıl yürürlüğe giren Enflasyon Düşürme Yasası kapsamında zorunlu kılınan rapor (PDF) doğrudan dosyalama seçenekleri geliştirmenin ne kadar zor olacağını, maliyetinin ne olacağını ve program hakkında vergi mükelleflerinin görüşlerine ilişkin bir anketi açıklar. Nihayetinde, IRS, “birçok vergi mükellefinin, vergilerini yapmak için IRS tarafından sağlanan ücretsiz bir aracı kullanmakla ilgilendiği” ve hükümetin bütçesinde sürekli olarak temsil edilmesi koşuluyla, bir tane oluşturmanın yetenekleri dahilinde olduğu sonucuna vardı.

Raporu Kongre’ye sunan IRS Komiseri Danny Werfel’in açıklamada, hükümetin yürüttüğü Doğrudan Dosya programlarının diğer ülkelerde yaygın olduğunu söylediği aktarıldı:

“IRS, vergi beyannamesi yükümlülüklerine uymayı kolaylaştırmak için vergi mükelleflerine araçlar, bilgiler ve yardım sağlayarak önemli ölçüde iyileştirilmiş hizmetler sunmaya kendini adamıştır. IRS Komiseri Danny Werfel, “Dünya çapında çok sayıda vergi yargısı tarafından kullanılan Doğrudan Dosya, ABD’deki vergi mükellefleri için müşteri deneyimini iyileştirme seçeneği olarak uzun süredir tartışılıyor” dedi.

Bu haber, en son kökleri bir bomba 2019’da olan, devam eden bir destanın en son bölümüdür. ProPublica raporu TurboTax yaratıcısı Intuit gibi e-dosyalama şirketlerinin halkın ücretsiz, kolay dosyalama alternatiflerine erişmesini engellemek için nasıl çalıştığını ayrıntılarıyla anlattı.

Özetle, ProPublica, Intuit gibi şirketlerin, IRS’nin kendi böyle bir programını oluşturmaması karşılığında düşük ve orta gelirli vergi mükelleflerine ücretsiz doğrudan dosya seçenekleri verme sözü verdikleri IRS ile bir anlaşmadan nasıl vazgeçtiklerini gösterdi. Ve onları yarattılar – sadece onlara bağlantı vermediler veya onlar hakkında konuşmadılar ve Google aramalarında görünmelerini engelleyecek kodlar eklemediler.

ProPublica’nın raporunun ardından IRS, Ücretsiz Dosya anlaşmasını ticari vergi hazırlama kuruluşlarının bu sayfaları gizlemesini açıkça kısıtlayacak şekilde güncellerken, basit dosyalama yazılımlarının oluşturulmasını Intuit ve H&R Block gibi şirketlere bırakma taahhüdünü de vurguladı. IRS artık kendi programını oluşturabilir.genel-2