Netflix’in Çarşamba günkü ilk Önden Sunumu sırasında Netflix, reklam planının küresel olarak aylık yaklaşık beş milyon aktif kullanıcısı olduğunu açıkladı.

Şirket, yalnızca altı ay önce başlatılan yeni katman için ilk kez rakamları açıkladı ve bu sayı kesinlikle dikkate değer. Martta, Bloomberg Netflix’in reklam destekli planına bir milyon hesabın kaydolduğunu bildirdi.

Şirket, Çarşamba günkü sunumunda, reklam abone tabanının bu yılın başından bu yana “iki kattan fazla arttığını” ekledi. Netflix’in dünya çapında toplam 232,5 milyon abonesi var.

Ancak, Netflix yalnızca aylık kullanıcıları bildirdiğinden, kaç abonenin reklam destekli katmanı seçtiği belli değil. Aylık beş milyon aktif kullanıcı, bir hesabı paylaşan birden çok kişiyi içerir. Netflix, önümüzdeki ay şifre paylaşımına son vermeyi planlıyor.

Netflix’in reklamverenlere satış konuşması, reklam destekli teklifle ilgili diğer ilginç rakamları içeriyordu. Örneğin şirket, izlemenin %80’inin TV ekranlarında gerçekleştiğini açıkladı. Ayrıca şirkete göre, Netflix’e kaydolanların %25’i, sunulduğu ülkelerde reklam planını tercih ediyor. Flama, reklam destekli izleyicilerinin medyan yaşının 34 olduğunu kaydetti.

Son zamanlarda Netflix, daha yüksek video kalitesi (1080p çözünürlük) ekleyerek ve aynı anda iki akış için destek sağlayarak aylık 6,99 ABD doları planını yükseltti. Lansman sırasında plan yalnızca 720p video kalitesine sahipti ve kullanıcılar tek bir görüntülemede yalnızca bir cihazdaki içeriği izleyebiliyordu.genel-24