Amerikan Müşteri Memnuniyeti Endeksi, ABD ekonomisinde müşteri memnuniyetini ölçen ekonomik bir göstergedir.

Akıllı telefonları değerlendirecek olursak, iPhone hafif bir artış göstererek Samsung’u geride bırakarak birinciliği aldı (bu firmaların akıllı telefonları sırasıyla 81 ve 80 puan aldı). Google 78 puanla üçüncü, Motorola 75 puanla dördüncü oldu. Apple, akıllı telefon kategorisinde ortalama puanın iki puan fazlasını aldı. Genel olarak, Amerikalıların akıllı telefonlardan memnuniyet endeksi 79 puandı.Amerikan Müşteri Memnuniyeti Endeksi, Nisan 2022’den Mart 2023’e kadar yaklaşık 16.000 Amerikalıyı araştırdı. Apple ve Samsung 5G modelleri 81, 5G olmayan iPhone modelleri 78 ve 5G olmayan Samsung telefonlar 74 puan aldı.

İlginç bir şekilde, farklı ürün kategorilerinde Amerikalıların genel memnuniyet grafiğine bakıldığında, spor ayakkabıları, alkolsüz içecekler, restoranlar, çevrimiçi alışveriş ve televizyon akıllı telefonlardan daha iyi performans gösteriyor.

Amerikalıların memnuniyeti açısından akıllı telefonlar yerini spor ayakkabılara, alkolsüz içeceklere, restoranlara ve televizyona kaptırdı.genel-22