bu Kantar analistlerinin pazar verilerine göre Samsung Galaxy A40, 2019-2020 döneminde en çok satan akıllı telefonlardan biriydi ve hatta listemize girdi. o zamanki en iyi bütçeli telefonlar, sunduğu teknik özelliklere göre etkileyici derecede düşük fiyatı sayesinde.

Alçakgönüllülüğü için aynen Galaxy A20 ve Samsung’un uygun fiyatlı A serisindeki diğer telefonlarla birlikte dünyanın en büyük telefon üreticisi statüsünü yıllardır üst üste koruyan Galaxy A10 kardeşleri de.
2023’e hızla ilerleyin ve görünüşe göre Samsung, dört yıl sonra bütçe 2019 savaşçıları için yazılım güncellemelerini sonlandırıyor. Galaksi Kulübü. Galaxy A40, Galaxy A20 ve Galaxy A10 artık Samsung’un veritabanında aylık, üç aylık veya yılda iki kez yapılan güncellemeler için listelenmiyor, bu nedenle öngörülebilir gelecekte muhtemelen Mart 2023 güvenlik düzeltme ekinde kalacaklar.
Söylemeye gerek yok, Galaxy A40 da en son Android 14 sürümüne güncellenmeyecek ve yakın zamanda One UI 6.0 kaplama Android kaplaması almayan Galaxy A20 veya Galaxy A10 için de aynı şey geçerli.

Geçen yıl Samsung, tıpkı 2019 ve sonrasında piyasaya sürülen cihazlar için dört yıllık bu tür güncellemeleri taahhüt ettiği gibi, ileriye dönük telefonları için 5 yıllık devasa güvenlik güncellemelerini kullanıma sunacağını duyurdu.

2019’da veya daha sonra piyasaya sürülen belirli cihazlar, küresel lansmanlarını takip eden en az dört (4) yıl boyunca üretici yazılımı güvenlik güncellemeleriyle desteklenirken, daha yeni seçili cihazlar beş (5) yıla kadar güvenlik güncellemeleri alacaktır.,” belirtiyor Samsung, yazılım destek sayfasında. Ne yazık ki, 2019 Galaxy A40, Galaxy A20 ve Galaxy A10 artık 4 yıllık kategorisine giriyor, bu nedenle Samsung yeni Android sürümünü ve güvenlik güncellemelerini durduruyor.

Galaxy A40’ın bile 5,9 inç AMOLED ekrana, arkaya monte parmak izi tarayıcıya ve çift kamera kurulumuna, ayrıca yavaş bir işlemciye ve 64 GB depolamaya sahip olduğu göz önüne alındığında, zaten bir yükseltme için tam zamanı olacaktır. Son Samsung telefon gruplarından birinde bulunan kulaklık jakını kesinlikle kaçırmazsanız.telefon-1