Epic’in son derece popüler battle royale oyunu Fortnite genişlemeye devam ediyor. Epic ve Amazon, Fortnite’ın artık bulut oyun hizmeti Amazon Luna aracılığıyla kullanılabileceğini duyurdu. Bu, Fortnite’ın bir dizi yeni kozmik öğeyle Yıldız Savaşları Günü’nü kutlamasıyla birlikte gelir.

Fortnite; ABD, Kanada, Almanya ve Birleşik Krallık’ta Luna’da mevcuttur. Prime üyeliği olan herkes Luna aracılığıyla Fortnite oynayabilir ve diğer herkes başlamak için Luna+’ya (ayda 10 ABD doları) kaydolabilir. Alternatif olarak, Luna ekosisteminin dışında oynamak isteyenler için Fortnite tüm konsollarda ve PC’de ücretsizdir.

Xbox’ta Fortnite, Microsoft’un bulut oyun hizmeti aracılığıyla kullanılabilir. Katalogdaki diğer oyunların aksine Fortnite, yayın yapmak için Game Pass Ultimate üyeliği gerektirmez.

Amazon patronu Daniel Rausch, Fortnite’ın ABD’deki Luna müşterilerinin en çok talep ettiği oyun olduğunu söyledi. Rausch, “Pahalı donanıma ihtiyaç duymadan oyun oynamayı daha erişilebilir ve daha uygun fiyatlı hale getirmeye kararlıyız” dedi.

Luna, akıllı TV’ler, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, PC’ler, MacBook’lar, Chromebook’lar ve iPhone ve Android telefonlar için tarayıcılar dahil olmak üzere bir dizi cihazla uyumludur. Yapabilirsiniz Luna’nın desteklediği cihazların tam listesine buradan bakın. Oyunlar, Amazon’un kendi Luna kumandası veya PlayStation ve Xbox kumandaları ile oynanabilir. Fare ve klavye de desteklenmektedir.

Diğer Amazon oyun haberlerinde Prime üyeleri, üyeliklerinin bir parçası olarak Lego DC Super-Villains, Resident Evil 2, Overcooked ve Tim on Frog Island dahil olmak üzere bir dizi ücretsiz oyunu bu ay indirebilirler.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1