Zırhlı Çekirdek serisi, FromSoftware’ı bugünkü haline getiren seriydi. İlk olarak 90’ların sonunda başlayan seri, son ana hat girişini 2012’de aldı. Sonunda, birçok spekülasyondan sonra, Armored Core VI: Fires of Rubicon’un çıkış tarihi açıklandı ve beklediğimizden daha erken çıkıyor.

Armored Core VI: Fires of Rubicon 25 Ağustos 2023’te Çıkacak

Armored Core VI duyurusu yapıldı. römork 2022’de, 2023 sürümüyle The Game Awards’da. Gecikme olabileceği için oyunun daha sonra geleceğine dair birçok spekülasyon vardı. Ancak FromSoftware, Armored Core VI’nın 25 Ağustos 2023’te çıkacağını açıklayarak herkesi şaşırttı. Oyunun oynanış fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Uzak gezegen Rubicon 3’te “Mercan” adlı gizemli yeni bir madde keşfedildi. Bu madde insanlığa büyüklüğe giden yolda yardım etmek yerine kaos yarattı. Armored Core VI’da mercan 50 yıl sonra yeniden yüzeye çıktı. Şirketler ve diğer hizipler ile maddeyi ele geçirmek için mücadele eden bağımsız bir paralı asker olarak Rubicon’a sızacaksınız.

Armored Core VI, seriyle ilgili iyi olan her şeyi geri getiriyor ve buna katkıda bulunuyor. Başlık, bir konsol neslini tamamen atladığı düşünüldüğünde, gerçekten geliştirilmiş bazı görsellere sahiptir. Dahası, başlık, çeşitli görevlere katılmak için kendi makinelerinizi kurmanıza ve çalıştırmanıza izin verecek.

Beğenilen serinin altıncı oyunu 25 Ağustos 2023’te PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One ve Steam üzerinden PC’de yayınlanacak. Başlık için ön siparişler de şimdi yayında. Oyun, PlayStation Free Upgrade ve Xbox Smart Delivery’nin bir parçası olacak.

Armored Core VI’nın çıkış tarihi hakkında düşünceleriniz neler? Dört gözle bekliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.oyun-5