Piyasadaki tüm akıllı telefonlar arasında, Sony’ninkiler genellikle yeterince satmadıkları için hak ettikleri krediyi alamıyorlar. WH-1000XM5 ve PlayStation gibi mükemmel ses ürünleri yapan bir şirketin akıllı telefonlarıyla da satış rekorları kıracağını düşünebilirsiniz, ancak durum bu değil. Beni yanlış anlamayın, Sony telefonlar kesinlikle muhteşem, özelliklerle dolu ve sersemletici, ancak pazarlama eksikliği ve garip sürüm zamanlaması onları çok daha az ilginç kılıyor. Bununla birlikte Sony, en son amiral gemisi Xperia 1 V’yi yakında piyasaya sürüyor.

Sony Xperia 1 V, bu yıl piyasaya sürülen en etkileyici akıllı telefonlardan biri olabilir, ancak satın alır mıydınız?

Bugün Sony, “sonraki ONE”ın geleceğini resmen duyurdu. Bunun Sony 1 V veya Sony 1 Mark V olacağını söylemek güvenli. Telefon 11 Mayıs 2023’te, yani Google’ın bu yılki amiral gemisi cihazlarını açıklamasından sadece bir gün sonra resmiyet kazanacak.

Peki, Sony Xperia 1V’den ne bekleyebilirsiniz? Şimdiye kadar, cihazın öncekilere benzeyeceğine dair bir his var. Bu, telefonun kutulu, uzun form faktörünü geri getireceği anlamına gelir. 3,5 mm kulaklık jakı ve microSD kart yuvası gibi amiral gemilerinden uzun süredir kaldırılan diğer tüm özellikleri bekleyebilirsiniz.

Spesifikasyonlara gelince, Sony Xperia 1 V’nin Snapdragon 8 Gen 2, 16 gigabayta kadar RAM, 1 inç sensör dahil üst düzey kameralar ve daha fazlasını içermesi gerekiyor. Basitçe söylemek gerekirse, telefon özelliklerle tepeden tırnağa donatılacak. Ayrıca Android 13 ve yeterince iyi bir pil ve ekran bekleyebilirsiniz.

Bana ilginç gelen, Sony’nin 11 Mayıs’ta, Pixel 8’in ortaya çıkmasından sadece bir gün sonra karar vermiş olması. Xperia 1 V’nin yeni Pixel cihazlardan çok daha pahalıya mal olacağından emin olsam da heyecanlıyım. özellikle fotoğrafçılık açısından telefonun neler sunabileceğini görmek için.

Ayrıca Xperia 1 V’nin bulunup bulunmadığından da emin değiliz. Umarım Japonya ve AB bölgeleri dışındaki pazarlara ulaşmayı başarır çünkü Samsung’un büyük ölçüde hakim olduğu Android pazarı söz konusu olduğunda biraz rekabet görmek isterim. .

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17