DC CW’lerin devamı olarak adlandırın Sonsuz Dünyalarda Kriz, Eğer istersen. HBO Max serisinin bu haftaki bölümü titanlar—başlıklı “Dostum, Garım Nerede,Gar “Beast Boy” Logan’ı (Ryan Potter) canlı aksiyondan animasyona ve sonuncusu parlak olayların evi olan gerçek hayata kadar mevcut DC çoklu evrenine kısa bir yolculuğa çıkardı. çizgi roman yaratıcısı Grant Morrison.

Biraz arka plan: filk olarak, Beast Boy’un bu çeşitli Dünyaları nasıl gördüğü aşağıda açıklanmıştır. Yeşilin tüm bitki yaşamı için yaptığı gibi, tüm hayvan yaşamını birbirine bağlayan çok yönlü bir güç olan Kırmızı ile bağlantılıdır (kısa ömürlü Bataklık Şey TV dizisi) ve farklı değil Flash’ın Hız Gücü’ne. Bu nedenle Gar, evren arasındaki ilkel bağlantı noktasına girebilir ve oradaki diğer dünyaların bir an için görüntüsünü alabilir.

Orada, çeşitli DC mülklerinin hoş bir montajını bulur. ayrıca bir parçasıydı Sonsuz Dünyalarda Kriz mini dizi. Sekans, Arrowverse’in Flash’ı ile başladı, ancak yukarıda bahsedilenlere kısa bir bakış dahil Bataklık Şey TV dizisi, DCEU’nun Shazam’ı, KüçükköyDr. Fate, Hayvan Adam kahraman Freedom Beast (“Dostum, Garım Nerede”de daha önce tanıtılmıştı), ve Beast Boy’dan Genç Titanlar Git! karikatür. Gar ayrıca 1978’den Pa Kent de dahil olmak üzere diğer evrenlerden gelen sesleri duyar. Süpermen filmi, kendi adını taşıyan animasyon serisinden Harley Quinn ve bir değil üç Joker—Jack Nicholson Batman ’89Joaquin Phoenix’ten Jokerve 1960’lardan Cesar Romero yarasa Adam TV dizisi.

HBO Max'in Titanları, Grant Morrison'ın da İçerdiği DC Çoklu Evrenine Girdi başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: HBO Max

Eşsiz görüntüler içeren yalnızca üç evren var, ilki Gar’ın doğal olarak Brec Bassinger tarafından canlandırılan CW’den Stargirl ile karşılaşması. Sorun değil, ancak ikincisi, yaklaşık bir milyon harika çizgi roman kaleme almış ve DC için Red konseptini yaratan Grant Morrison’dan büyüleyici ve son derece tatmin edici bir görünüm. Onu sonsuz derecede daha iyi yapan şey, Morrison’ın Beast Boy’a bakıyor portal ve “Seni görebiliyorum” diyor. Bu, Morrison’ın koşusuna bir göndermedir. Hayvan Adam, en eski DC serilerinden biri ve gerçek hayattaki Morrison’ın kurgusal bir yaratımı gözetlediği ve aynı satırı söylediği ünlü, metatextual bir sahneye metatextual bir referans. En üstteki kiraz gibi, tuttukları eskiz defteri, kendileri için tasarladıkları DC çoklu evreninin kaba bir çizimini içeriyor. çoklu çeşitlilik 2014 yılında komik olay serisi.

Son kamera hücresi en kafa karıştırıcı olanıdır. Beast Boy, Red’e onu ailesine (bulduğu ailesi olan Titanlar anlamına gelir) geri vermesini söylediğinde, bunun yerine onu Doom Malikanesi’ne tükürür ve burada Doom Malikanesi tarafından keşfedilir. Kıyamet Devriyesi TV dizisi ‘Cyborg (Joivan Wade). Bu iki anlama gelebilir, çünkü kanonik olarak, titanlar Ve Kıyamet Devriyesi Kriz mini dizisi tarafından da onaylanan bir şey, farklı evrenlerde yer alıyor. Bu, Doom Patrol’ün ilk kez prömiyer yapmasına rağmen. bir sezon bir bölüm titanlar, daha sonra onları dizilerinde canlandıran aynı oyuncular tarafından canlandırılıyor. Bu, bu iki evrenin dikkat çekecek kadar benzer takımlara sahip olduğu söylenerek açıklandı… ama Cyborg hiç ortaya çıkmadı. titanlarsadece Kıyamet Devriyesi. Yani titanlar evrende ayrıca Wade’in Vic Stone’unun ikizi var mı? Belki de, bu Kurban Beast Boy’u tanıdığı için. Ama Kıyamet Devriyesi evrende de oldukça benzer bir Beast Boy olabilir, bu da bu Cyborg’un neden zırhına geri döndüğünü (veya hala içinde olduğunu) açıklar.

HBO Max'in Titanları, Grant Morrison'ın da İçerdiği DC Çoklu Evrenine Girdi başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: HBO Max

Bu gizem, bu haftakilerle sonsuz derecede karmaşık hale getirildi. titanlar bölüm ayrıca her iki gerçeklikte de Doom Patrol’ün yaratıcısı olan Niles Caulder’ın ölümsüzlük arayışında Gar’ın ebeveynlerini öldürmekten sorumlu olduğunu ortaya çıkardı. Ve unutmayalım ki, içinde titanlar en azından gerçekte, Beast Boy bir süre Doom Patrol üyesiydi. Şov yapımcılarının her iki evreni de içeren bir planı var mı? Bunların hepsi içinde mi oluyor? titanlar-ayet? Yoksa her iki dizinin de son sezonu olduğu ve eğlenmek istedikleri için süreklilikle hızlı ve gevşek oynuyorlar mı?

Bu senaryoyu öne sürmek istiyorum: wkimin umurunda? Belki biraz eğlencelidir. Ayrıca, mevcut tüm canlı aksiyon DC multiverse tamamlanmaya çok yakın. titanlar sadece üç bölümü daha var ve Kıyamet Devriyesi açık son ayakları. Arrowverse resmi olarak ne zaman sona erer? Flaş yapmak, ayrıca sadece üç bölümü daha var. Ve hepimiz DCEU’nun tuvalete atıldığını biliyoruz. Mevcut çoklu evrenin kanonuna ne olduğu önemli değil çünkü sanki başka bir Kriz olmuş gibi kesinlikle ölüyor. Ve yeniden doğduğunda, tarafından denetlenecek James Gunn.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7