Akıllı konuşmacıların sadece susmaları gerektiği evrensel olarak kabul edilen bir gerçektir. Siri / Alexa / Google’ın ön kapımı ne zaman kilitlediğini bilmek istemiyorum – ondan sadece bunu yapmasını istedim ve olmasını bekliyorum. (Aslında bir raptiye koyacağız yapmaz bunu her zaman yapın). Bu yüzden Google’ın bu haftaki duyurusu Bir Nest akıllı hoparlörüne her komut gönderdiğinizde Google Asistanının size gevezelik etmesini durdurmak için daha fazla adım atıyor olması memnuniyetle karşılandı.

İçinde bulunduğunuz odadaki ışıkları kapatmasını istediğinizde Asistan zaten ştum olarak kalıyor ve başarılı olduğunu bildirmek için hafif bir zil sesi gönderiyor. (Biliyorsunuz, IŞIKLARIN KAPATILMASI sizi bu gerçeğe uyarmadıysa diye.) Ancak, termostatınızın sıcaklığını değiştirmek gibi bir şey yapmasını istediğinizde, eski güzel bir sohbeti yapmak yine de çok hoş. “Tamam, oturma odasının kliması 76 dereceye ayarlanıyor.”

Akıllı cihazları kontrol etmesini istediğinizde, konuşmacı bir konuşma başlatmak yerine zil çalacaktır.

Bu yeni değişiklik, bir göre Google’dan topluluk blog yayını, önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunun. Anahtarlar, prizler, fanlar, panjurlar, TV’ler ve hoparlörler dahil olmak üzere akıllı cihazları kontrol etmesini istediğinizde, konuşma başlatmak yerine hoparlörün çalmasını sağlar.

Ancak bu yine de yalnızca sizin ve konuşmacının bulunduğu oda içindir. Bu nedenle, gece yataktayken Nest Hub’ımdan oturma odasının ışıklarını kapatmasını yumuşak bir şekilde istediğimde, yine de yüksek sesle yanıt verecek: “YAŞAMI KAPATMAK ODA IŞIKLARI.” İç çekmek.

Nest Hub akıllı ekranı, siz sorduğunuzda, size her şeyi anlatmadan kısa sürede yatak odanızdaki klimayı kapatır.
Fotoğraf: Dan Seifert / The Verge

Hiçbiri başarısızlık somununu kırmadı

Ne zaman sessiz olunacağını bilmek, diğer tüm akıllı hoparlör üreticilerinin bir süre önce çözdüğü bir şeydir. Akıllı ev konusunda her zamanki gibi Google burada geride kalıyor. Hem Apple’ın HomePod’ları hem de Amazon’un Echo cihazları, hangi odada olursa olsun, akıllı ev cihazlarını kontrol etmelerini her istediğinizde sizinle konuşmama yeteneğine sahiptir. (Ancak, bu kullanım durumunun dışında, tüm bahisler kapalıdır).

Ancak hiçbiri başarısızlık somununu kırmadı. (O iğneye geri dön.) Bir şey olduğunda yapmaz Beklendiği gibi çalışın, çeşitli sesli asistanlar, neyin yanlış olabileceğine ve nasıl düzeltileceğine dair eksiksiz bir talimat kılavuzuyla yanıt verecek ve / veya size yapamadığı her şeyin uzun bir listesini verecektir. Çıldırtıcı.

Çözüm basit. İşte Google, Amazon ve Apple’a ücretsiz ürün tavsiyem: bir komutun işe yaradığı zaman için hoş bir zil sesi (gerçi bunun kesinlikle gerekli olduğundan bile emin değilim) ve başarısız olduğunda hafif bir vızıltı (düşünün) Aile Kavgası), akıllı ekranınızın veya akıllı telefonunuzun ekranına gönderilen sorun giderme talimatlarıyla birlikte – umursadığınızda ilgilenmeniz için.genel-2