yeni bir video Elde edilen CNBC tarafından Bu yılın başlarında Michigan, Dearborn’da bir arazide bir dizi Ford F-150 Lightning’i yutan yangına ilk bakışımızı veriyor. Videonun yoğun bir şekilde düzenlenmiş bu versiyonu, polisin olay yerine, park yerinin arkasına sıkışmış bir grup elektrikli kamyondan dumanlar yükselirken geldiğini gösteriyor.

CNBC, Michigan polis memurlarından vücut kamerası ve araç kamerası görüntüleri elde etmenin yanı sıra, ayrı bir FOIA (Bilgi Özgürlüğü Yasası) talebiyle yangının sonrasına ait görüntüler de aldı. Bu fotoğraflar, yangının gerçekte ne kadar yıkıcı olduğunu gösteriyor; alevler bir kamyonun öncekinden sadece bir kabuğunu bıraktı – kapıları tamamen yandı ve bir lastik yarıya kadar eridi. Başka bir fotoğrafta, alevlerin bir kamyonun çeyrek panelini nasıl yaktığını ve altındaki kabloları açığa çıkardığını gösteriyor.

Yangının ne kadar sürdüğü hala net değil, ancak CNBC’nin çekimlerindeki zaman damgaları, yangının en azından 15:36 ile 16:22 ET arasında sürdüğünü gösteriyor. Elektrikli araç yangınlarının söndürülmesi herkesin bildiği gibi zordur, CNBC’ye söyleyen bir uzmanla genellikle daha sıcak, daha hızlı yanarlar ve söndürmek için daha fazla suya ihtiyaç duyarlar.

Ford, CNBC’ye “SK On ile birlikte temel nedenleri doğruladık ve kalite eylemlerini hızla hayata geçirdik” dedi. “Rouge Elektrikli Araç Merkezi, 13 Mart’tan bu yana yedeklendi ve çalışıyor ve tam üretime geri döndü ve müşterilere araç gönderiyor.” Ford hemen yanıt vermedi Sınıryorum isteği.genel-2