Generative AI, teknoloji devi yakın zamanda Microsoft’un platformlarını eklediğinden, Microsoft’un platformlarını devralmaya devam ediyor. ChatGPT destekli Bing Android için SwiftKey beta uygulamasına.

Farkında olmayanlar için, SwiftKey (yeni sekmede açılır) daha doğru otomatik düzeltme ve metin tahminleri sağlamak için yazma stilinizi öğrenebilen mobil cihazlar için sanal bir klavyedir. Bu yeni entegrasyon, Bing sohbet botuna doğrudan erişim sağlar. bir “konuşma stili” seçin (yeni sekmede açılır), tam olarak tarayıcı sürümü gibi. Bununla birlikte, az önce girdiğiniz şeyi analiz edecek ve ardından metninizi belirli bir sesle eşleştirmek için yeniden yazan özel bir Ton özelliği vardır.

Bing’i SwiftKey’de şu şekilde deneyebilirsiniz: beta uygulamasını indirme (yeni sekmede açılır) Google Play Store’dan. Ancak, sizin için mevcut olmayabilir bir şans var. Pedram Rezaei (yeni sekmede açılır)Microsoft’un Mobil ve Ticaret Bölümü CTO’su olan , Twitter’da güncellemenin kullanıcılara “yavaş yavaş yayıldığını” söyledi. Güncelleme, SwiftKey Beta sürümünüz üzerinde değilse, daha sonra tekrar kontrol edin.

Neyse ki, SwiftKey’in Bing özelliğini ele geçirebildik ve onu bir test sürüşü için almaya karar verdik.

Doğru tonu ayarlama

Uygulamayı yükledikten sonra, SwiftKey’i etkinleştirmek için ekrandaki talimatları izlemeniz gerekecek. Bing’e erişim, üç şeyden birini yapabileceği klavyenin hemen üzerinde bulunur. Chatbot’a ek olarak, bir arama terimini web gönderisi veya resim yoluyla arayabileceğiniz yerleşik bir Arama işlevi vardır.

Ancak asıl cazibe, kuşkusuz oldukça ilginç olan yukarıda belirtilen Ton’dur. Tone aracılığıyla bazı metinleri çalıştırdığınızda, belirli seslere dayalı olarak dört farklı yeniden yazım sağlar: Profesyonel, Gündelik, Kibar ve Sosyal Gönderi. Hem Profesyonel hem de Kibar, duygusal olarak yüklü metinleri alıp tonlarını aldıkları için oldukça benzerdir. Gündelik, adından da anlaşılacağı gibi, metne daha rahat bir tavır verir ve genellikle diğer kişiye “Dostum”🤦‍♂️ diyerek mesajlar başlatır. Social Post ile mesajlar temel olarak altta hashtag’ler ve emojilerle tamamlanmış Tweet’lere dönüşür.

SwiftKey herhangi bir şeyi yeniden yazmadan önce metnin “üç ile 200 karakter arasında” olması gerektiğinden tonlamanın küçük bir kısıtlaması vardır. Ayrıca küfürlü kelimelerle çalışmayı reddediyor, bu yüzden temiz tutun.

Bu yazının yazıldığı sırada, bir iOS sürümünün olup olmayacağı bilinmiyor. SwiftKey, Ekim 2022’de yalnızca Apple cihazlarında kullanımdan kaldırıldığı için iOS’ta çalkantılı bir geçmişe sahipti. Microsoft, desteği bir ay sonra geri yükleyecek (yeni sekmede açılır). Şirkete iOS’ta SwiftKey’in Bing AI desteği alması için planları olup olmadığını sorduk. Geri duyarsak bu hikaye güncellenecektir.

genel-6