Yine Twitter CEO’su Elon Musk, mikro blog sitesi için yeni güncellemelerle geri döndü ve bu kez web sürümünde ana sayfa düğmesi işlevi gören ikonik mavi kuş logosunu “doge” memiyle değiştirdi. Dogecoin kripto para birimi.

Twitter kullanıcıları, logonun bir parçası olan ‘doge’ memesini fark ettiler. dogecoin blockchain ve kripto para birimi ve 2013 yılında Pazartesi günü Twitter’ın web sürümünde şaka olarak oluşturuldu.

Musk ayrıca hesabında, arabada (bir Shiba Inu’nun yüzünü gösteren) ‘doge’ memesinin bulunduğu ve ehliyetini gördüğü anlaşılan polis memuruna fotoğrafının değiştirildiğini söylediği komik bir gönderi paylaştı.

Özellikle Twitter’ın mobil uygulamasında herhangi bir değişiklik olmadı.

Variety’nin bildirdiğine göre, doge görüntüsünün (bir Shiba Inu’nun), Bitcoin gibi diğer kripto para birimleriyle alay etmek için 2013 yılında bir şaka olarak oluşturulan Dogecoin blok zinciri ve kripto para biriminin logosu olarak iyi bilindiğini belirtmek yerinde olacaktır.

Twitter’ın CEO’su ayrıca 26 Mart 2022’de kendisi ile anonim hesap arasında kuş logosunun “doge” olarak değiştirilmesini istediği konuşmanın ekran görüntüsünü de paylaştı. Bu gönderiyi Twitter’da paylaşan Musk, “Söz verildiği gibi” yazdı.

Variety’ye göre, geçen sonbaharda Twitter’ı 44 milyar dolarlık (kabaca 3.62.100 Rs) bir anlaşmayla satın alan Musk, Doge mem’inin tanınmış bir süper hayranı ve Dogecoin’i hem Twitter’da hem de geçen yıl ortaya çıktığı sırada tanıttı. Saturday Night Live’a ev sahipliği yapıyor. Pazartesi günü Twitter’ın web logosundaki değişikliğin ardından Dogecoin’in değeri yüzde 20’den fazla arttı.

Musk, Mart 2022’de Twitter’ı satın almak için nihai başarılı teklifini gerçekleştirmeden önce tweet attıktan sonra, “Twitter’ın fiilen halka açık şehir meydanı olarak hizmet ettiği düşünülürse, ifade özgürlüğü ilkelerine bağlı kalmamak temelde demokrasiyi baltalar. Ne yapılmalı?” Musk tweet attı.

@WSBChairman, “Twitter’ı satın al… ve kuş logosunu bir düka olarak değiştir” yanıtını vermişti. Musk, “Haha bu hasta olurdu” diye yanıt verdi.

Ayrıca “Üretim Memelerini Yakalayın” yazan başka bir fotoğraf yayınlamıştı.

Daha önce, 15 Şubat’ta Musk’ın ‘doge’ sevgisi, Dogecoin blok zinciri ve kripto para birimi logosunun fotoğrafını CEO kılığına girerek hesabında “Twitter’ın yeni CEO’su harika” başlığıyla paylaştığında görüldü.


Akıllı telefon şirketleri, 2023’ün ilk çeyreğinde birçok ilgi çekici cihazı piyasaya sürdü. 2023’te piyasaya sürülen ve bugün satın alabileceğiniz en iyi telefonlardan bazıları hangileri? Bunu Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8