Steam Deck rakibi Asus’un 1 Nisan Şakası olarak duyurduğu ve şimdi gerçek bir ürün olduğu onaylandı. Asus ROG Ally, hareket halindeyken AAA bilgisayar oyunlarını çalıştırabilen özel bir AMD APU’ya sahip bir avuçiçi oyun bilgisayarıdır. Konsol için henüz bir çıkış tarihi veya fiyatlandırma bilgisi açıklanmadı.

Asus ROG Ally için tanıtım fragmanına aşağıdan göz atın:

Başlangıçta bir şaka duyurusu olarak görülse de, Asus’un ROG aromalı el konsolu tamamen gerçektir. Asus ROG’un Twitter hesapları tarafından atılan tweet’ler. ROG Ally, Windows üzerinde çalışır ve PC oyunculuğunun sunduğu en iyi özellikleri çalıştırabilen, Asus ile işbirliği içinde geliştirilen özel bir AMD APU kullanır. Videoda, konsol High on Life, Monster Hunter Rise ve WRC Generations’ı çalıştırırken gösteriliyor ve videoda görülen kitaplık, Resident Evil Village, Ghostrunner, Dying Light 2 Stay Human, Steelrising ve daha fazlasını içeriyor. Oyuncular, kurum içi Armory Crate yazılımını kullanarak her oyun için farklı tuş eşlemeleri de ayarlayabilir.

Asus, ROG Ally’nin lansman penceresi veya fiyatlandırması hakkında henüz daha fazla ayrıntı açıklamadı, ancak bir Best Buy girişi El konsolu için şu anda yayında. Yaklaşan tüm güncellemeler ve duyurular için MP1st’te bizi izlemeye devam edin.

oyun-6