Bu, denizde kaybolan bir Apple Watch ile ilgili şok edici kıvrımlar ve dönüşlerle dolu heyecan verici bir hikaye. Ancak denemeler ve sıkıntılarla gerçek sahibine geri dönmeyi başardı. Tamam, dramatik bir etki için olayları biraz fazla açığa çıkarıyorum ama beni suçlayabilir misin?

Bir denizci olarak kabul edilmek için denizde geçirilen süre şartı olsaydı, bu Apple Watch kriterlere tam olarak uyabilirdi. Ancak, Apple Watch’un en iyilerinden biri olduğu düşünülürse, bu şok edici mi? piyasadaki en iyi akıllı saatler?

Onunla Üstün su geçirmezlik derecesi ile Apple Watch, yalnızca suyla değil, tipik olarak her tür elektronik cihaz için ölümcül olan tuzlu suyla da mücadele edebilir. Sadece bu değil, Bulundum ve Kayıp Modu gibi özellikler de bu hikayede önemli rol oynadı, bu yüzden dinleyin.

Sahneye sağdan girin: Jefferson Rocha, Brezilya ziyareti sırasında. Ana karakterimiz Rio de Janeiro’da bir gulet gezisindeydi ve ardından okyanusta hızlı bir yüzmeye karar verdi. Ancak su altındayken saat bir şekilde bileğinden kaydı. Ve daha önce benzer bir durumda bulunduysanız, suda bir şey yakalamanın oldukça zor bir iş olduğunu bilirsiniz.

Söylemeye gerek yok, saati yakalayamadı. Yol arkadaşlarından bazılarının, Find My uygulamasında gösterilen GPS konumu aracılığıyla saati takip etmelerini sağladı, ancak bu işe yaramadı. Kısa bir süre sonra saatin pili bitti. Bu noktada Rocha umudunu kaybetmişti.

Ancak böyle bir son, çok eğlenceli bir hikaye olmazdı. Ertesi gün Rocha, Find My uygulamasından onu deniz yolculuğu yapan Apple Watch’ta Kayıp Modu’nu açmaya davet eden bir bildirim alınca şaşırdı. Bu modda saat, sahibinin iletişim bilgilerini görüntüleyebilir, böylece herhangi biri onu bulursa iletişime geçebilir.

Bu arada, bir mercan parkında bekçi olarak çalışan 50 yaşındaki bir adam, karaya vurmuş kayıp bir Apple Watch bulur. Aynı zamanda bir Apple Watch sahibi olan 16 yaşındaki kızına veriyor. Bu nedenle, Rocha’nın bilgilerini ortaya çıkarmak için keşfedilen saati yeniden canlandırdı ve daha sonra onunla temasa geçmek ve gıpta ile bakılan dönüşü ayarlamak için kullandı.

Doğal olarak, Rocha ilk başta şok oldu. Apple Watch’un bırakın onu tekrar eline alacak bir durumda suda bu kadar uzun süre hayatta kalabileceğinden bile şüphelenmemişti. İşte karşınızda: İnsanlığın iyiliğini geri getiren iyi donanım emin ellerde.

Ve durumda…

… bu hikaye, kendinize ait bir Apple Watch almanız için size ilham verdi, Rehberimiz, ihtiyaçlarınız için en iyi Apple Watch’u seçmenize yardımcı olabilir.telefon-1