Ne bilmek istiyorsun

  • Yakın tarihli bir rapora göre OpenAI, GPT-5’i bu yılın sonundan önce başlatabilir.
  • GPT-4 yalnızca birkaç hafta önce piyasaya sürüldü, bu nedenle bu kadar kısa bir süre içinde başka bir büyük güncelleme görmek nispeten hızlı bir geri dönüş olacaktır.
  • Bazıları, GPT-5’in Yapay Genel Zeka elde etme olasılığını tartıştı; bu, sohbet robotunun bir insanla aynı zekaya ve anlayışa sahip olduğu anlamına gelir.

OpenAI, GPT-4’ü yalnızca birkaç hafta önce duyurdu ve gönderdi, ancak şirketin Büyük Dil Modeli’nin (LLM) bir sonraki büyük yinelemesi için şimdiden bir çıkış tarihimiz olabilir. tarafından hazırlanan bir rapora göre BGR tarafından atılan tweetlere göre geliştirici Siqi ChenOpenAI, GPT-5 eğitimini 2023’ün sonuna kadar tamamlamalıdır.

OpenAI, GPT-5’i herkese açık bir şekilde tartışmadı, bu nedenle göreceğimiz kesin değişiklikler ve iyileştirmeler belirsiz. Chen’in konuyla ilgili ilk tweet’i, AGI’nin Yapay Genel Zekanın kısaltması olduğu “OpenAI’nin AGI’ya ulaşmasını beklediğini” belirtti. GPT-5 AGI’ye ulaşırsa, bu, chatbot’un insan anlayışına ve zekasına ulaşmış olacağı anlamına gelir.

genel-20