Netflix’in yeni bir raporuna göre, film birimlerini yeniden yapılandırıyor ve daha az ama daha iyi filmler yapma sözü veriyor. BloombergNetflix’in kısmen onayladığı. Rapor, akış devinin küçük ve orta ölçekli filmler üreten film birimlerini birleştirdiğini ve bunun iki uzun süreli yönetici de dahil olmak üzere bir avuç işten çıkarmayla sonuçlandığını söyledi. Netflix, TechCrunch’a bu değişikliklerin yapısını basitleştirmek ve büyümesinin bir sonraki aşaması için ayarlamak için yapıldığını söyledi, ancak kaç kişinin serbest bırakıldığı hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Rapora göre, Netflix Film’in başkanı Scott Stuber, daha fazla filmin yüksek kalitede olmasını sağlamak için şirketin film çıktısını azaltmak istiyor.

Rapor, Netflix’in kısa süre önce açıkladığı gibi geldiğinden, bu değişikliğin zaten uygulanmış olduğu görülüyor. 2023 orijinal film dizisi49 başlıktan oluşmaktadır. Karşılaştırıldığında, şirketin sahip olduğu 85 orijinal film geçen yılki dizisinde. Bağlam açısından bir Netflix orijinali, hem kurum içinde üretilmiş içeriğe hem de dağıtım haklarına sahip olduğu içeriğe atıfta bulunur. Netflix’in üretmediği, ancak haklarını aldığı orijinallerin eklenmesini de azaltıp ölçeklendirmeyeceği henüz belli değil – bu, hizmetteki yeni orijinallerin çıktısını etkileyecek bir hareket.

Netflix, şirketten ayrılan yöneticilerden birinin, şirketin stand-up komedi ve orijinal belgesellere yaptığı baskının arkasında olan Lisa Nishimura olduğunu doğruladı. Nishimura, “Making a Murderer”, “Power of the Dog” ve “Tiger King” gibi Netflix’in en popüler yapımlarından bazılarında çalıştı.

Netflix’te Independent Original Film’den sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Ian Bricke de ayrılacak. Bricke, “The Kissing Booth”, “Set It Up” ve “To All the Boys I’ve Loved Before” gibi önemli yapımlara öncülük ederek Netflix’in romantik komedi alanındaki hakimiyetinde büyük bir rol oynadı.

Stuber bir e-postada, “Lisa Nishimura, Netflix’e DVD günlerinde katıldı ve şirket akışa geçerken, orijinal belgesel ve stand-up komedi bölümlerimizi sıfırdan kurdu ve Netflix’i her iki alanda da bir güç merkezi olarak kurdu” dedi. ifade. “Ian Bricke on yıldan fazla bir süredir şirkette çalışıyor ve bağımsız film ekibimizi kuruyor ve yönetiyor, Tamara Jenkins, Nicole Holofcener ve Mark ve Jay Duplass gibi film yapımcılarını kendine çekiyor. Her ikisine de bizi dünya standartlarında bir film stüdyosu yapmamıza katkılarından dolayı teşekkür ediyor, gelecek için en iyisini diliyoruz.”

Bir avuç işten çıkarma, Netflix’in geçen yıl bir dizi işten çıkarma gerçekleştirmesinden sonra geldi. Mayıs 2022’de şirket yaklaşık 150 çalışanı işten çıkardı. Bundan bir ay sonra şirket, o sırada iş gücünün %3’ünü temsil eden 300 kişiyi daha işten çıkardı. Netflix daha sonra Eylül ayında animasyon departmanının bir parçası olan 30 çalışanını daha işten çıkardı.

Yazı işleri tarafında Netflix, kurum içi Tudum yayınını başlattıktan sadece beş ay sonra yazı işleri kadrosundaki 25 kişiyi işten çıkardı.

Bu yılın başlarında, Netflix hissedarlara övünmek on yıllık orijinal programlama girişimini başarıyla ölçeklendirdi.

Şirket hissedarlarına, “Artık orijinal programlama girişimimizde on yılı geride bıraktığımıza ve başarılı bir şekilde ölçeklendirdiğimize göre, bu yapılanmanın en yoğun nakit aşamasını geçtik” diye yazdı. “Sonuç olarak, bundan böyle sürdürülebilir, pozitif yıllık serbest nakit akışı yaratacağımıza inanıyoruz.”

Netflix’in 2023 1. Çeyrek sonuçlarını 18 Nisan’da bildirmesi planlanıyor.genel-24