Google I/O, yılın en önemli teknoloji etkinliklerinden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Genellikle, Android’in yeni sürümleri de dahil olmak üzere büyük yazılım duyuruları için bir mekan görevi görür. Bazen kullanıcılara, yakında çıkacak olanların önizlemeleri de sunulur. Google donanımı.

Bu yıl da farklı olmayacak. Google I/O 2023 yaklaşırken, şirketin yıllık geliştirici konferansı hakkında bilinmesi gereken her şeyi derledik. Dolayısıyla, Google I/O hakkında daha fazla bilgi edinmek, etkinlikten ne bekleyebileceğinizi ve etkinliği gerçek zamanlı olarak nasıl izleyebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız doğru yere geldiniz.

Google I/O 2023: Nasıl İzlenir?

Google I/O 2023 gerçekleşecek 10 Mayıs 2023 ve yüz yüze katılım sınırlı olmak üzere çevrimiçi olarak herkese açık olacaktır. Ana açılış konuşması şu tarihte canlı olarak yayınlanacak: Youtube ve tüm materyaller, etkinliğin sona ermesinden sonra talep üzerine mevcut olacaktır. Ayrıca konferans için kayıt olabilirsiniz. Google I/O 2023 web sitesi, etkinlikle ilgili en son bilgilerden haberdar olmanızı sağlayacak. Son olarak, Google I/O’yu PhoneArena’daki kapsamlı kapsamımız aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Google I/O 2023: Ne Beklemeli?

Yazılım açısından iki büyük duyuru bekliyoruz: Android 14 ve Google’ın ChatGPT rakibi – Bard. Bazı kaynaklara göre Google, AI’daki ilerlemelerini sergilemek için ikincisine daha fazla odaklanacak. Şimdilik, Google’ın işletim sisteminin yaklaşan sürümü hakkında nispeten az şey biliyoruz, ancak görünüşe göre Android 14 biraz kademeli bir güncelleme olacak. İkincisi, donanım cephesinde, Google’ın 2023 için giriş seviyesi akıllı telefonu olan Pixel 7a, neredeyse kesin olarak ortaya çıkacak. Çoğu söylentiye göre Pixel 7a, Tensor G2 yonga seti, 6 GB RAM, 50 MP birincil kamera ve 90 Hz panel dahil olmak üzere çok sayıda yükseltme ile donatılmış olarak gelebilir.

Üçüncü olarak, duyurulmasını bekliyoruz. Google’ın geçen yıl dalga geçtiği Pixel Tablet. Cihazın özellikleri hakkında karışık raporlar var. Bazı söylentiler, Pixel Tablet’in orta sınıf bir cihaz olacağını belirtirken, diğerleri – üst düzey dahili özelliklere sahip olacağını gösteriyor. Hangi senaryo gerçekleşirse gerçekleşsin, Google’ın Pixel Tablet’in yanında bir şarj yuvası da çıkaracağını biliyoruz.

Son olarak ve belki de en ilginç olanı, sonunda Google’ın katlanabilir pazarda uzun zamandır beklenen çıkışını görebildik – Google Piksel Katlama. Sızdırılan görüntülere dayanarak, not defteri tarzı katlanabilir tasarımın ana rakibi olan Apple Store’dan çok farklı boyutlara sahip olmasını bekliyoruz. Galaxy Z Katlama 4.

Pixel Fold, her ikisi de 120 Hz yenileme hızına sahip 7,57 inç birincil ekran ve 5,79 inç kapak ekranı ile gelebilir. Katlanabilir, muhtemelen Google’ın Tensor G2’si tarafından desteklenecek ve potansiyel olarak Samsung’un Fold 4’ünden çok daha ucuz olabilir.

Google’ın, geliştirmenin nispeten erken aşamalarında olan yeni ürünler hakkında bilgi parçalarını ifşa etme eğiliminde olduğu belirtilmelidir. Bu nedenle, büyük olasılıkla, bir çeşit sürpriz teaser da alacağız.

Google I/O 2023: Ne Olumsuz beklemek?

göz önüne alındığında Piksel 7 ve Pixel 7 Pro, altı aydan daha kısa bir süre önce görücüye çıktı, yeni bir Pixel amiral gemisi serisini beklemediğimizi söylemek yanlış olmaz. Ek olarak, yeni giyilebilir cihazların ve kulaklıkların piyasaya sürülmesi de pek olası değil. A Google AR/VR kulaklık duyurusu da kartlarda yer almıyor.telefon-1