Mavi Twitter doğrulama onay işaretinizi eski moda bir şekilde aldıysanız, bilirsiniz, bunun için ödeme yapmayarak– o zaman sana kötü haberlerim var. Tesla CEO’su, Twitter CEO’su oldu bugün, platformdaki eski mavi onay işaretlerinin 1 Nisan’da kullanıcıların kimliği doğrulanmış ellerinden kaldırılacağını yineledi…yoksa öyle olacak mı?

Twitter Onaylı dün tweet attı: “1 Nisan’da, eski doğrulanmış programımızı sonlandırmaya ve eski doğrulanmış onay işaretlerini kaldırmaya başlayacağız.” Resmi hesap ayrıca bireyleri Twitter Blue kayıt sayfasına ve kuruluşları platformun Doğrulanmış Kuruluşlar sayfa.

Eski onay işaretlerinin kullanımdan kaldırılmasıyla ilgili yorum istendiğinde, Twitter Gizmodo’ya söyledi “?.”

Tüm bunlar şu soruyu gündeme getiriyor: Şaka ve çılgınca ciddi olma üzerine kurulu bir günde Twitter neden bu kadar büyük bir politika değişikliğini yasalaştırsın? Muhtemelen her iki şekilde de Bay Musk için bir kazan/kazan olduğu için. Dün eski onay işaretinin kaldırılması duyurusu, Musk’a 1 Nisan’dan önce konuyla ilgili kamuoyunu ölçmek için bolca zaman veriyor. Musk’ın kötü bir mizah anlayışı da vardır.yani bu, onun h8rs’yi oynaması için kötü bir şans olabilir.

Musk’ın, ödüllü statü sembollerini kaybedeceklerine inandıkları için eski onay işaretlerinin tüm seçkin sahipleriyle alay eden emoji yüklü bir tweet attığını hayal edebilirsiniz. Ama çok iyi bir 1 Nisan şakası olmaz çünkü bu hareketin aylardır geleceğini ve muhtemelen bir noktada geleceğini söyledi. Sadece tarih hakkında yalan söylemek oldukça zayıf bir bok.

Markalar, 11 Eylül’ün yeni bir lansman yaptığını iddia etmesi gibi, belli belirsiz mizahi olan küçük yalanlarla dikkat çekmek için düzenli olarak 1 Nisan Şakası Günü’nü kullanırlar.minik yudumlar” Bazı insanlar buna kanar, bazıları kanmaz ama çoğunlukla zararsızdır. İnsanlara, kendilerini kimliğe bürünmeye karşı koruma yöntemlerini yakında kaybedecekleri için aylık bir ücret ödemeye başlamaları gerektiğini söylemek farklı bir top oyunu olurdu.

Belirtmeye değer bir şey, Twitter’ın 2022’deki 1 Nisan Şakası’nın şu şekilde geldiğidir: cıvıldamak “düzenle düğmesi üzerinde çalışıyoruz” ifadesini kullandı. Herkes güldü, ancak bu düzenleme düğmesi Ekim ayında kullanıma sunuldu. Yani belki de Twitter farklı bir şekilde inşa edilmiştir ve 1 Nisan doğruyu söyleme günüdür.

Ne olursa olsun, Twitter Blue’nun hem finansal hem de halkın gözünde çok sıcak olmadığı bildirildiği bir zamanda geliyor. Twitter Blue, insanların kimlik doğrulama için ödeme yapmasına izin verdiğinden beri Twitter’ın alay konusu oldu, çünkü kim neden temel bir güvenlik özelliği için para ödesin ki?

Görünüşe göre Twitter, Twitter Blue’nun biraz maskaralık haline geldiğini biliyor. Kod dedektifi Alessandro Paluzzi yakın zamanda keşfedildi platformun, kullanıcılara kiralamak için ayda 8 ABD doları ödedikleri mavi onay işaretini gizleme yeteneği vermeyi denediğini. Aynı şekilde, TechCrunch Twitter Blue aboneliklerinin, hizmetin yeniden başlatılmasından bu yana ilk üç ayda mobil cihazlarda Twitter için yalnızca yaklaşık 11 milyon dolar kazandığını bildirdi.

genel-7