Druid, Diablo 4 beta’da ilgi çekici bir sınıftır. Oyuncular bir ayıya dönüşme veya komut üzerine kurt çağırma fikrine bayılırken, sınıfın diğer sınıflar kadar güçlü olmadığı kanıtlanmıştır. Druidler şimşek, zehir ve toprak gibi elemental hasarlardan faydalanabilir, ancak oyuncular bu hasar türleri arasında çok fazla sinerji yaratmayı zor bulmuşlardır.

Druid yapınızı uyumlu ve etkili bir şekilde oluşturmakta zorlanıyorsanız, o zaman korkmayın, çünkü sınıf için tüm yapıyı bir araya getirdik. Bununla birlikte, geliştiricilerin Druid’i ve diğer becerilerini Haziran’da oyunun tam sürümü çıkmadan önce kolayca güçlendirebileceklerini unutmayın.

Şimdi oynuyor: Diablo 4 Ultimate Edition Arıza Fragmanı

Diablo 4 Druid tesviye yapısı

Druid yapımız, savunma ve AoE becerilerinin bir karışımını tercih ediyor, karakterinizin bir dövüşün başında bir ton hasar vermesine ve ardından siz bekleme sürelerinizi beklerken hasar azaltmayı artırmasına olanak tanır. Tabii ki, sınıfın en eğlenceli yönü olduğu için, Druid’in şekil değiştirme yeteneklerini kullanan bazı beceriler seçtik.

Aşağıda, Druid için her beceri ağacı dalından seçtiğimiz altı beceriyi ve becerilere hangi yükseltmeleri vereceğimizi görebilirsiniz. Bunlar, Diablo 4 beta’daki 25 seviyeye dayanmaktadır. Druid’in mevcut becerilerinin her birini görmek için rehberimizin tamamını okuyabilirsiniz.

Druid, benzersiz hayvan temalı becerilere erişebilir.

Temel Beceri: Tokmak (Vahşi) – Bu, en çok kullandığınız saldırı olacak ve ruh oluşturmak için kullanacağınız, yani diğer becerileri kullanmanıza izin veren ölçüdür. Maul sizi bir ayıya çevirir ve tek bir düşmana sağlam hasar için saldırır. Yeteneğin ayrıca daha fazla hasar veren şanslı bir vuruş olma şansı da vardır. Vurduğunuz düşmanları yere serme şansına sahip olmak için Wild yükseltmesini de seçebilirsiniz.

Ruh Yeteneği: Pulverize (Primal) – Pulverize, Druid’in erişebildiği en iyi AoE becerilerinden biridir. Bir kez daha bir ayıya dönüşüp önünüzdeki yere saldırıp yarıçapının önündeki tüm düşmanlara hasar verirsiniz. Yeterince yakınsanız düşmanlara büyük hasar verebilir ve Primal yükseltmesi, 4 saniye boyunca %20 daha az hasar almanızı sağlayarak, düşmanlar tarafından normalden daha fazla hasarla vurulmadan daha güvenli bir mesafeye kaçmanızı sağlar.

Savunma Becerisi: Zayıflatıcı Kükreme (Koruma) – Bu, Druid’in erişebildiği savunma becerileri açısından en iyi bahsiniz olacak. Düşmanlara bağırmak için kurt ayı formunda kalırsın ve 4 saniyeliğine hasarlarını %50 azaltırsın. Koruma yükseltmesi ile ayrıca becerinin tüm süresi boyunca Maksimum Sağlığınızın %4’ü kadar kendinizi iyileştirirsiniz.

Yoldaş Becerisi: Kuzgunlar (Vahşi) – Kuzgunların Kurtlardan daha fazla AoE odaklı olduğu gerçeğinden dolayı Kurtlar yerine Kuzgunları seçtik. Kuzgunları çağırdığınızda, 6 saniye boyunca bir hedef bölgeye saldırırlar. Ancak, Kuzgunlar çağrılmadığında, içlerinden biri yine de her 5 saniyede bir rastgele düşmanlara saldırır. Ferocious yükseltmesi, Kuzgunlar tarafından saldırıya uğradıklarında düşmanları savunmasız hale getirerek hasar azaltmalarını azaltır.

Gazap Becerisi: Ezmek (Vahşi) – Bu başka bir ayıcık becerisidir ve bu kez oyuncular durdurulamaz hale gelir ve ileri atılarak önlerine çıkan düşmanları yere serer. Bu sadece düşmanlara büyük hasar vermekle kalmaz, aynı zamanda düşmanlarla çevriliyseniz veya iyileşmeniz gerekiyorsa beladan kurtulmanın harika bir yoludur. Savage yükseltmesi, kullanıldığında size 20 ekstra ruh verir; bu, Trample’ı Pulverize gibi başka bir beceriyle takip etmek istiyorsanız harikadır.

Nihai Beceri: Grizzly Rage (Prime ve Supreme) – Son olarak, çoğu yapı için Grizzly Rage olması gereken Druid’s Ultimate’a sahibiz. Bu beceri, son ayıcık becerisidir ve oyuncuların 10 saniyeliğine kendilerinin daha güçlü bir versiyonu olmalarını sağlayarak onlara %20 bonus hasar ve %20 hasar azaltma sağlar. 10 saniyelik zamanlayıcı devam ederken, oyuncular her saniye ek %3 hasar kazanır. Grizzly Rage’in süresi boyunca herhangi bir düşmanı öldürürseniz, formdaki süre bir saniye uzar. Bir patron dövüşü veya diğer zorlu durumlarda sizi gerçekten kurtarabilecek müthiş bir Ultimate.

Anahtar Pasif: Ursine Kuvveti – Bir ayıyken ve ardından başka bir forma dönüştükten sonraki 3 saniye boyunca Maximum Life için fazladan %20 kazanın. Ayrıca sağlıklıyken (%80 HP’nin üzerinde) %30 ekstra hasar verirsiniz.

Pasifler

  • Yırtıcı İçgüdü – Yakın düşmanlara yönelik Kritik Vuruş hasarı artırıldı
  • Demir Kürk – Werebear Formundayken ekstra hasar azaltma kazanın
  • Mending – Werebear Formdayken tüm kaynaklardan ekstra şifa kazanın
  • Call of the Wild – Yoldaşlarınız %10 ilave hasar verir

Bir Werebear’a şekil değiştirirken Druid tartışmasız en iyi halindedir, bu yüzden bu yapıyı almaya karar verdiğimiz yer burasıdır. Tam oyunun bu Diablo 4 sınıfı için herhangi bir değişiklik yapıp yapmadığını göreceğiz. Tüm Diablo 4 kılavuzlarımızı tek bir yerde bulun.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1