Tower of Fantasy için 30 Mart 2023’te yeni bir genişleme paketi çıkacak. Bu genişleme, Grand Sea genişlemesi olarak biliniyor. Mart ayındaki güncelleme gelmeden önce, oyun şu anda oyunda bugüne kadar 25 Simulacrum’a sahip. Bu, 25 oynanabilir karakter anlamına gelir.

Grand Sea genişletmesi, Tower of Fantasy’de üç ana alana bölünmüştür. İlk bölüm, Büyük Deniz’e bakan adadır. Gerçek Grand Sea su alanları ile ilgili olarak daha derine inmeden önce adada bulunabileceğiniz birkaç yer var. Ada genel olarak kayalar ve yarıklar bakımından suyun üstündeki her şeyi kaplar. Grand Sea’deki ikinci bölge Innars şehridir. Burası denizin altında kalan batık bir şehir. Doğru, Tower of Fantasy su altı alanlarını keşfetmek için hareket ve araçlarda su altı fiziğini sunuyor. Son bölge Dragon Breath Volcano bölgesidir. Suda o kadar derine indiğinizde erimiş lav alanları görürsünüz. Volkan bölgelerini güvenli bir şekilde geçmek için ısıdan bir çeşit korumaya ihtiyacınız olacak.

Ada
Innars City Tower of Fantasy Grand Sea
Innars Şehri
Büyük Deniz Fantezi Kulesi
Ejderha Nefesi Volkanı

Tower of Fantasy’deki bu alanların su altında kalmasıyla, savaşın nasıl oynanacağına dair bazı değişiklikler var. Elementler, düşmanları farklı şekilde etkileyecek, ateş elementleri büyük olanlardan daha zayıf olacak. Buz elementleri düşmanları donduracak ve diğer elementler manzarayı farklı şekilde etkileyecek, bu yüzden mutlaka denemeler yapın.

Simulacrum

Bu yeni güncellemedeki bazı yeni alanların yanı sıra, tanıtıldığını göreceğimiz bazı yeni oynanabilir Simulacrum var. İlki, bu hafta başlarında Lan ile Tower of Fantasy Twitter’da giriş yaptı.

Bize iki Simulacrum daha açıklandı. İlki, silahı olarak donmuş yoyoları olan bir çocuk olan Icarus. Asi olduğu biliniyor ve otoritenin en büyük hayranı değil. İkincisi Fiona’ydı. Fiona, Astral element olan ikili bıçaklara sahiptir. Innars City’nin başıdır ve genellikle şehir içinde kriz yönetimi için başvurulacak kişidir.

Dünya Patronları

Tower of Fantasy’deki her yeni alanla birlikte, bazı yeni dünya patronları bekleyebilirsiniz. Grand Sea Expansion için iki yeni duyuru yapıldığını gördük.

Eklenen ilk dünya patronu Abyssant Scylla’dır. Vurdukları Drumhead’e göre öğeleri değiştirecekler ve bu da emrinizde kullanmak için çeşitli silah öğelerine sahip olmanızı gerektirecek. Tower of Fantasy’ye eklenen ikinci dünya patronu Abyssant Haboela’dır. Haboela, Volcano bölgesinde dev bir devdir, karakterinize büyük hasar vermek için boyutuna güvenir.

Tower of Fantasy’nin Grand Sea Genişletmesi 30 Mart 2023’te piyasaya sürülecek. Bu özel genişlemenin ne zaman oluşturulması planlandığı sorulduğunda Level Infinite, “oyunun çıkışından kısa bir süre sonra” yanıtını verdi. İşte Tower of Fantasy’nin ufukta başka neler olduğunu görüyoruz. Bu, lansmandan hemen sonraysa, bu, gelecek için çok daha fazlasının olması gerektiği anlamına gelir.

oyun-4