Kaliningrad kuruluşu Avtotor’un Kore Hyundai HD kamyonları yerine Çin kamyonları üretmeye başladığını zaten yazmıştık ve şimdi Chinese Automobiles kaynağı bununla ilgili ayrıntıları paylaştı.Chinese Cars’ın fotoğrafı, Chinese Foton kamyonlarının monte edildiği Avtotor atölyelerini gösteriyor. İlginç bir şekilde, bu 87 hp FTTB064 motora sahip elektrikli bir model. (en yüksek güç – 156 hp).

Tesla hala Semi'yi başlatamazken, Foton elektrikli kamyonları Kaliningrad'da monte ediliyor

Bu kamyonun Çin’de satılan Foton iBlue EV’nin bir klonu olduğu öne sürüldü. Kamyon boyutları 5995 x 2200 x 3140 mm, yük kapasitesi 1230 kg’dır. Çekiş aküsünün kapasitesi 104 kWh’dir. Tahmini 410 km’lik menzil, özellikle 4,5 tonluk toplam boş ağırlık düşünüldüğünde çok iyimser görünüyor. Bununla birlikte, bunlar Çin iç pazarı için bir kamyonun özellikleridir, Rusya için bazı parametreler (görünüm ve seçenekler kadar) değiştirilebilir. Özellikle çekiş aküsünün ısıtılması, Çin versiyonunun özellikle ihtiyaç duymadığı Rusya için çok faydalıdır.

Tesla hala Semi'yi başlatamazken, Foton elektrikli kamyonları Kaliningrad'da monte ediliyor

Foton, Avtotor’un yeni ortağı değil: fabrika daha önce Sauvana kamyonetler üretiyordu. Foton, ayrıca Valdai Next kamyonları için GAZ’a taksi tedarik ediyor.genel-22