Artık OVHcloud’un bir parçası olan Shadow, bulut oyunlarından çok daha ileri gitmek istiyor. Kurumsal PC ile hedeflenen Kuruluş için Gölge. Ancak artık hedef alınanlar grafik tasarımcılar ve kreatiflerdir. The Shadow for Makers teklifi reklam öğeleri için aylık 35 €’dan başlayan yeni bir sanal bilgisayar aboneliğidir.

Shadow’un teknolojisi, tam bir PC’yi akıllı telefon veya Chromebook gibi neredeyse tüm düşük güçlü cihazlara aktarmayı mümkün kılar. Ve Shadow for Makers, tam bir Windows masaüstü olmaya devam ettiğinden, üzerinde oyunlar oynayabilir (veya geliştirebilirsiniz). Ve bugün mevcut.

İşte Çarşamba günü başlatılan dört abonelik.

  • Spark, sekiz çekirdekli bir Intel Xeon CPU ve 8 GB Nvidia GeForce GTX 1080 eşdeğerinin yanı sıra 12 GB RAM ve 1 TB SSD’yi ayda 35 ABD doları karşılığında sunar.
  • Aurora, daha güçlü bir sekiz çekirdekli Intel Xeon CPU ve 12 GB Nvidia GeForce RTX 5000 eşdeğerinin yanı sıra 16 GB RAM ve 1 TB SSD’yi ayda 40 ABD doları karşılığında sunar.
  • Zenith, 16 GB RAM ve 1 TB SSD ile 20 GB Nvidia RTX A4500 (iş istasyonu eşdeğeri RTX 3090 Ti) ve ayda 50 ABD Doları karşılığında iki adet sekiz çekirdekli AMD Epyc CPU sunar.
  • Lightning, ayda 75 ABD doları karşılığında 32 GB RAM ve 1 TB SSD ile 24 GB Nvidia RTX 6000 ile 12 çekirdekli Intel Xeon sunuyor.

Spark yapılandırması, güçlü bir grafik kartı gerektirmeyen fotoğraf düzenleme gibi görevler için uygunken, Zenith yapılandırması video düzenleme ve 3B tasarım için daha uygundur. Xeon ve Epyc CPU nesilleri ve GTX GPU, özellikle birçok fotoğraf ve video düzenleme görevini otomatikleştirmek için daha yaygın hale gelen AI hızlandırma için pek uygun değil.

Öte yandan, bu sunucuları barındıran veri merkezleri sizinkinden çok daha iyi internet bağlantılarına sahiptir ve bu, videolar üzerinde ortak çalışma için bir varlık olabilir.

Diğer iki yeni özellik: Virtual Booth ve Echo Session

Şirket, oyun stüdyolarına odaklanan iki hizmet başlattığı için oyun köklerinden çok uzaklaşmadı: Yeni oyunları yüklemeden denemenin yolu haline gelebilecek Virtual Booth ve stüdyoların test etme yolu olan Echo Session. oyunları ve geri bildirim alma. Bandai Namco ile işbirliği içinde geliştirildiler.

Virtual Booth, bulutta 100.000’e kadar oyuncu barındırabilir ve sonbaharda piyasaya sürüldüğünde sosyal medyayı, oyuncu yorumlarını ve Twitch’e akışı destekleyecektir.genel-15