ARM, New York’ta yaklaşmakta olan halka arzını göz önünde bulundurarak iş stratejisini değiştirmeye ve fiyatlarını artırmaya karar verdi. Amaç : yatırımcıların gözünde mümkün olduğunca cazip olması için gelirini artırmak.

ARM, karını artırmak için fiyatlandırma modelini değiştiriyor

ARM’nin Nvidia tarafından iptal edilmesinden bu yana, 2016 yılında 32 milyar dolara satın alan SoftBank, onu halka arz etmek istiyor. Aylarca süren belirsizliğin ardından nihayet seçilen yer New York oldu. Halka arzın bu yıl yapılması planlanıyor, kesin zamanlaması piyasa koşullarına göre belirlenecek.

aynı kategoride

Tencent, 2022 yılını olumlu bir dördüncü çeyrekle kurtardı

Şirket değerinin 50 milyar dolardan fazla olmasını umuyor ve en az 8 milyar dolar toplamak istiyor. İngiliz üretici, bunu başarma şansını artırmak için çip mimarisi akıllı telefonların %95’ini donatıyor pazarın iş modelinde büyük bir değişiklik yaptığını bildiriyor Finansal Zamanlar.

Böylece, bir çipin değerine dayalı olarak mimarisinin kullanımı için telif ücretlerinin faturalandırılmasının sona erdiği konusunda birçok müşterisini bilgilendirdi. yerinde, teknoloji barındıran cihazın değerine göre oranlarını uygulayacaktır.. Bu şekilde ARM, satılan her tasarım için karını katlayın. Bir akıllı telefon çipinin ortalama fiyatı yaklaşık 6 ile 40 dolar arasında değişiyor. 2022’de bir akıllı telefonun ortalama maliyeti 335 dolardı.

Şirketin mevcut politikasında olduğu gibi her bir cihazın değerinin %1-2’sini isteme olasılığı düşükse, dosyaya yakın kaynaklara emanet edilen yeni fiyatlandırmasını genel karını önemli ölçüde artıracak şekilde belirlemelidir. Finansal Zamanlar.

Üreticiler zaten bilgilendirildi

Değişiklikler esas olarak ARM’nin Cortex-A tasarımlarıyla ilgili, akıllı telefon işlemcilerinin geliştirilmesi için gerekli. MediaTek, Unisoc, Qualcomm ve Xiaomi ve Oppo gibi birkaç Çinli üretici, ARM’nin fiyat değişikliklerinden haberdar olan şirketler arasında yer alıyor. şirket umut ediyor 2024’ten itibaren uygulamaya koymak.

Aynı zamanda geçen yıldan bu yana daha agresif bir yaklaşım benimsedi ve mevcut fiyatlandırma modeline fiyat artışları uygular. ARM’nin bu politikayı tüm ortaklarıyla birlikte uygulama niyetinde olmadığını unutmayın. Örneğin, Apple ilgilenmiyor.

SoftBank CEO’su Masayoshi Son, birkaç aydır kayıplar biriktiren şirketinin kasasını kurtarmak için ARM’nin halka arzına güveniyor. 2022’de, kendisini ARM’nin büyümesini hızlandırmaya adamak için Japon holdinginin lideri rolünden geri adım attığını duyurdu.genel-16