Rogue, farklı silah türlerine erişiminin yanı sıra, Diablo 4’teki savaş tarzlarını da anında değiştirebilir. Rogue’lar, diğer dördü ile karşılaştırıldığında sınıfın benzersiz mekaniği olan üç farklı Uzmanlık seçeneğine erişebilir. Oyuncular ayrıca, bir Rogue için savaşı tamamen değiştirebilecek ve zayıflıkları güçlü yönlere dönüştürebilecek becerilerini aşılama yeteneğine de sahiptir. Rogue’un hangi Uzmanlıkları donatabileceği ve Diablo 4’teki farklı İmbue türleri hakkında her şeyi öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki kılavuza göz atın.

Diablo 4 Rogue’a özel Uzmanlıklar

Diablo 4’te 15. seviyeye ulaştığınızda ilk olarak Rogue’s Specialization sistemine erişim elde edersiniz. Ancak bu, betadaki seviye gereksinimidir, bu nedenle tam oyun seviye atlama sürecini değiştirebilir. 15. seviyede, ilk Uzmanlığı kullanmanıza izin verecek olan “Gerçek Potansiyel” adlı bir göreve çıkabileceksiniz.

15. seviyeden sonra, bir sonraki Uzmanlığınızı 20. seviyede ve üçüncüsünü 30. seviyede açacaksınız. Beta’daki maksimum seviye 25 olduğu için, Rogue için üç Uzmanlıktan yalnızca ikisini kullanabileceksiniz. Her Uzmanlığın kilidini açmak için yeni bir görevi tamamlamanız gerekir. Ayrıca, Rogue için gelecekteki görevler, tamamlanması gereken belirli bir Uzmanlığa bağlı olacaktır.

Aşağıda, bu üç Uzmanlığın ne olduğunu ve nasıl çalıştıklarını daha ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Oyuncular belirli silahlar ve zırhlar için uğraşmaya istekliyse, haydutlar ölümcül bir sınıf olabilir.

Kombo Puanları – Bu, Gerçek Potansiyel görevini tamamladıktan sonra kilidini açacağın ilk Uzmanlıktır. Birleşik Puanlar, siz temel saldırılar yaptıkça dolan yeni bir saldırı ölçer ekler. Gerçekleştirilen her temel saldırı artık en fazla üç defa Kombo Puanı ekleyecek. Beceri çubuğunuzun (sarı simgeler) yukarısına bakarak şu anda aktif olan kaç Kombo Puanınız olduğunu görebilirsiniz. Bu Birleşik Puanlarla Temel Beceriler puanları tüketebilir ve karşılığında onlara ek güç veren ek bir etkiye sahip olur.

İç Görüş – Kilidini açtığınız ikinci Uzmanlık olan İç Görüş, belirli işaretli düşmanlara saldırmanızı sağlar. Bu düşmanlara saldırdığınızda, Mana göstergenizi doldurduğunuz gibi İç Görüş göstergenizi de doldurursunuz. İç Görüş göstergesi dolduğunda, onu serbest bırakarak dört saniye boyunca sınırsız enerji kazanabilirsiniz.

Hazırlık – Bu Uzmanlık şu anda Diablo 4 beta’da kullanılamıyor, bu yüzden kullanılıp kullanılmadığından henüz emin değiliz. Bazı hayranlar, bunun World of Warcraft’a benzer beceri bekleme süreleriyle bir ilgisi olacağını tahmin ettiler, ancak yazı yazıldığı sırada hiçbir şey resmi değil.

Oyuncular, Diablo 4’te aynı anda yalnızca bir Uzmanlığa sahip olabilir. Ancak, kullanıcı arayüzü navigasyonunda yeterince hızlılarsa, oyuncular savaş boyunca farklı Uzmanlıklar arasında geçiş yapabilirler. Bununla birlikte, çoğunlukla, belirli bir yapıya uygun bir Uzmanlık olacaktır.

Rogue Imbue sistemi

Diablo 4’teki Rogue sınıfının son benzersiz unsuru, Imbue sistemidir. Rogue’ların bu sisteme adanmış eksiksiz bir beceri ağacı dalı vardır. Üç farklı Imbue türü vardır: Frost, Shadow ve Poison.

Oyuncular bu üç Yerleştirme becerisinden birini seçtiklerinde, bu tür bir hasarı daha sonra kullanacakları beceriye ekleyeceklerdir (becerinin aşılanabilmesi koşuluyla). Yani, örneğin, Ok Yağmuru becerisini kullanıyorsanız ve bu okların zehirli olmasını istiyorsanız, Zehir Akıtma becerisini kullanır ve ardından Ok Yağmuru becerisini seçersiniz. Artık Ok Yağmurunuz dokundukları her düşmana zehir hasarı verecek. Spesifik olarak zehir söz konusu olduğunda, bu aynı zamanda düşmanlara zamanla hasar (DoT) uygulayarak ortadan kaldırılmalarını kolaylaştıracaktır. Diablo 4’teki yetenek ağacı menüsüne bakarak bir becerinin aşılanıp aşılanamayacağını görebilirsiniz.

Normal olarak, diğer beş yuva saldırılar ve savunma manevraları için daha uygun olduğundan, beceri çubuğunuzda aynı anda yalnızca İçe Aktarma becerilerinden birinin etkin olmasını istersiniz. Bununla birlikte, bir dövüşün bir düşmanı zayıflatmak için belirli bir elemental hasar gerektirdiğini anlarsanız, o zaman bir Imbuement becerisini diğeri için kolayca değiştirebilirsiniz.

Shadow Imbuement, Rogue için üç Imbuement becerisinden biridir.
Shadow Imbuement, Rogue için üç Imbuement becerisinden biridir.

Hileli Yerleştirme Becerileri

  • Frost Imbuement – Silahlarınızı soğuk enerjilerle doldurun. Sonraki 2 Aşılanabilir Beceriniz Soğuk hasarı verir ve düşmanları vuruş başına %25 oranında soğutur.
  • Shadow Imbuement – Silahlarınızı iltihaplı gölgelerle doldurun. Sonraki 2 Akıtılabilir beceriniz, gölge hasarı verir ve düşmanları altı saniyeliğine etkiler. Enfekte olan düşmanlar öldüklerinde patlayarak çevredeki tüm düşmanlara %40 hasar verir.
  • Poison Imbuement – Silahlarınızı ölümcül zehirle doldurur. Sonraki 2 Aşılanabilir beceriniz zehir hasarı verir ve beş saniye boyunca zehirleme uygular.

Bu üç Imbuement becerisinden, yapınız için en uygun olanı seçmelisiniz. Ancak, aşılanabilecek yalnızca bir avuç başka beceri olduğundan, hangi Yükleme becerisinin kullanılacağına karar vermeden önce Rogue becerileri kılavuzumuza bakmak isteyebilirsiniz. Yerleştirilemeyen becerilerle dolu bir yapıya sahipseniz, Doldurma becerisi Diablo 4’te neredeyse değersizdir.

Rogue’unuzu başka hangi becerilerle geliştireceğinizi merak ediyorsanız, Diablo 4 beta’da hangi altı beceriyi seçeceğimiz konusunda kapsamlı bir rehber hazırladık.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1