IKEA mağazalarının çoğundan sorumlu grup olan Ingka, İsveç devinin artık mağazalarında yüz tam otonom insansız hava aracı. Cihazlar, depolarındaki stokların envanterini yapmaktan sorumludur.

Çalışanları sıkıcı bir görevden kurtarın

2020’de şirket, Raffaello D’Andrea adlı biri tarafından kurulan, insansız hava araçları konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Verity ile ortaklık kurdu. 2012 yılında Amazon tarafından satın alınan ve şimdi Amazon Robotics adı altında bayilik verilen Kiva Systems firmasının yaratıcılarından biridir.

aynı kategoride

Amazon 9.000 kişiyi daha işten çıkaracak

2021’de bu işbirliğinden doğan ilk dronlar İsviçre IKEA’ya indi ve ” envanter takibi için tamamen bağımsız bir çözüm ve sahadaki çalışanların refahını artırmak “. Bugün, şirketin 16 Avrupa lokasyonunda faaliyet gösteren 100 uçağı var farklı: Belçika, Hırvatistan, Slovenya, Almanya, İtalya, Hollanda ve İsviçre.

dronlar fiziksel satış ve aynı zamanda e-ticaret için öğelerin resimlerini, videolarını ve 3D taramalarını yakalayın. Ardından, toplanan verileri paylaşmak için şarj istasyonlarına geri dönerler, böylece stok envanterinin yapılması sağlanır.

İsveçli dev güvence veriyor bir blog yazısı ki bu süreç çalışanlarının konforunu artırır onları zaman alıcı ve sıkıcı görevlerden kurtarıyor: “ Bu çözüm, IKEA çalışanlarının artık her bir paleti manuel olarak onaylamaları gerekmediğinden daha ergonomik bir şekilde çalışmasına olanak tanır. “.

IKEA giderek daha fazla otomatikleşiyor

Ingka Group perakende başkanı Tolga Öncu, çalışanlara sağlanan faydanın yanı sıra, dronlar da bunu mümkün kılar operasyonel maliyetleri azaltmak » ve şirkete izin verir daha uygun fiyatlı ve daha kullanışlı hale getirmek için müşterileri için.

IKEA’nın depoları giderek daha fazla otomatikleşiyor. Belirtildiği üzere Sınır, firma ürünleri içeren kutuları kurtarmak için Hırvatistan’da küçük radyo kontrollü robotları test etti. Daha sonra siparişleri yerine getirirken bunları çalışanlara verirler. IKEA, Kaliforniya’daki mağazalarından birinde forkliftlerin “çoğunluğunu” ortadan kaldırarak daha fazla ürünü stokta tutan otomatik bir raf sistemi kullanıyor.

Ingka Group, dünya çapındaki mağazalarını yenilemeye devam ediyor, elleçleme yeteneklerini geliştiriyor ve çevrimiçi siparişleri daha hızlı, daha sürdürülebilir ve daha uygun maliyetli bir şekilde göndermelerini sağlıyor. “, şirketi yorumluyor.genel-16