Ubisoft La Forge, San Francisco’daki Moscone Center’da tüm hızıyla devam eden Oyun Geliştiricileri Konferansı 2023’te, sözde NPC havlamalarının ilk taslağını oluşturarak senaristlerin değerli zamanından tasarruf etmeyi amaçlayan Ghostwriter AI aracını tanıttı.

Kalabalığın gevezeliği ve havlama olarak bilinen tetiklenen NPC satırları, oyuncunun kendini kaptırması için çok önemlidir ve her konuşma satırının arkasında, onu yazan bir anlatı ekibi vardır. Ghostwriter, Ubisoft La Forge tarafından oluşturulan şirket içi bir yapay zeka aracıdır.

Anlatı tasarımcılarının ve senaristlerin bu havlamaların ilk taslağını oluşturmasına yardımcı olur. Senaristler önce bir karakter ve bir karakterin deneyimlemesi için bir değişken girdisi, bir olay ya da durum yaratırlar.

Ghostwriter, seçilen moda bağlı olarak satırın yeni sürümlerini oluşturabilir. Bu modlar, senaristin ihtiyaçlarına bağlı olarak tarz olarak değişir. Senarist, tutulacak satırları seçer ve ses kaydı için hazır olana kadar bunları serbestçe düzenler.

Senaristler satır seçeneklerini kabul ettiğinde veya yeniden oluşturduğunda, makine öğrenimi modeli her seçimden ders alarak etkili bir şekilde kullanımla birlikte daha doğru bir araç oluşturur.

Ghostwriter, tekrar eden bir görevi daha hızlı ve etkili bir şekilde tamamlamalarına yardımcı olmak, onlara oyunun anlatımı, karakterleri ve ara sahneleri üzerinde çalışmak için daha fazla zaman ve yaratıcı özgürlük vermek ve oyuncuların ilginç, tutarlı NPC’lerle karşılaşmasını sağlamak için anlatı ekipleriyle el ele oluşturuldu. ve yeterince konuşkan.

Ghostwriter’ın yaratıcısı, aracı ilk kez 1999’da ortaya çıkaran Ben Swanson’dur. dünkü ‘Makine Öğrenimi Zirvesi: Oyun Yazma için Doğal Dil Üretimi’ başlıklı GDC 2023 oturumu.

Ayrıca bir blog gönderisinde bazı bilgiler paylaştı. Ubisoft’un web sitesinde. Swanson, artık feshedilmiş Google Stadia Oyun ve Eğlence bölümünde çalıştıktan sonra, 2021’de Ubisoft La Forge’a katılmadan önce AIDungeon’da Latitude’da çalıştı. Bu nedenle, kullanıcı sayesinde gelecekteki Ubisoft oyunlarında uygulanacağına inandığı Ghostwriter’ı geliştirdi. geliştiricilerin AI yeteneklerinden yararlanmasını kolaylaştırması gereken kullanıcı dostu arayüz.

Ubisoft La Forge, daha önce Commit Assistant aracılığıyla hataları gidermek için yapay zeka ve derin öğrenme üzerinde çalıştı. Genel olarak, AI’nın yükselişi bu yılki GDC’de önemli bir konudur. Dün, NVIDIA’nın konferansı sırasında GeForce şirketi duyurdu AI Temelleri, bulut aracılığıyla kullanılabilen bir üretken yapay zeka araçları paketi. Bu, oyun geliştiricileri için aşağıdakiler gibi araçları içerir: Omniverse Avatar Bulut Motoru (ACE) ve Omniverse Audio2Facegibi oyunlarda ses dosyalarından yüz animasyonları oluşturmak için kullanılıyor. GSC Game World’den STALKER 2 ve Fallen Leaf’ten Fort Solis.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17