Görünüşe göre iPhone’daki “Kahretsin otomatik düzeltme” yine eski numaralarına kalmış. Yazım hatalarını otomatik olarak düzeltmek ve algoritmalara dayalı olarak gerçek zamanlı olarak kelimeleri değiştirmek için tasarlanan özellik, birçok iPhone kullanıcısını hayal kırıklığı içinde saçlarını yolmaya yöneltti. Yıllar önce, biz en komik ve en rahatsız edici otomatik düzeltme hatalarından bazılarını aktarın. Teknoloji yıllar içinde gelişti ve ayrıca kullanıcılar cam üzerine yazma konusunda daha yetkin hale geldikçe daha az çağrıldı.
GöreGünlük posta Twitter’daki iPhone kullanıcıları, iOS 16.3.1 güncellemesinin önemli hata düzeltmeleri ve güvenlik güncellemeleri sunmak için geçen ay yayınlanmasından bu yana otomatik düzeltmenin gerilediğinden şikayet ediyor. Bir Twitter kullanıcısı, “Kulağa dramatik görünmeye çalışmıyorum ama iPhone otomatik düzeltme (veya Otomatik Düzeltme) tam anlamıyla hayatımı mahvediyor” diye yazdı. Başka bir iPhone kullanıcısı, otomatik düzeltme özelliğinin giderek kötüleşip kötüleşmediğini merak ediyordu. Örneğin, load kelimesini yazan bir iPhone kullanıcısı, kelimeyi otomatik olarak Biden olarak değiştirdi.

Kahrolası iPhone otomatik düzeltme eski numaralarına geri döndü

Başka bir tweet, “Ben miyim, yoksa iPhone otomatik düzeltme gerçekten iğrenç mi? Doğru yazılmış olsa bile, doğru yazılmış kelimeleri daha iyi bir anlama (yani gıdadan iyiye) düzeltmeye devam ediyor. Yine de tüm hecelenmemiş (sic) kelimeleri bırakıyor. ve doibg’nin yapması gerektiğini anlayamıyorum.” Başka bir iPhone kullanıcısı bir tweet’te “iPhone’umdaki bu lanet olası otomatik düzeltme başımı belaya sokuyor” dedi.

İsterseniz şu adrese giderek Otomatik Düzeltmeyi kapatabilirsiniz: Ayarlar > Genel > Tuş takımı. Listedeki “Otomatik Düzeltme” olan ikinci seçeneği kapatın.

Twitter’daki diğer şikayetler, iPhone’un metin alanının altında mesajınızdaki bir sonraki kelime için size üç öneri veren tahmini metnine yönelikti. Beğendiğiniz birini görürseniz, üzerine dokunun ve çubuk size bir sonraki kelime için üç yeni öneri gösterecektir. Bu yardımcı olabilir, ancak bazen önerilen kelimelerin yazılan mesajla hiçbir ilgisi yoktur. Bir Twitter abonesi, “Birisi iPhone’uma/what’s app tahmine dayalı metin işlevine, çocuk odasında “hasta” yazdığımdan daha fazla “hasta” yazdığımı söyler mi, bu yüzden bana bunu söyletmeye çalışmaktan vazgeçin.”

Apple’ın kesinlikle ‘Yolda’ demek istediğim konusunda ısrar etmesi olmadan ‘omw’ yazamam’ diye tweet atan iPhone kullanıcısı gibi sorunlar mı yaşıyorsunuz? Aksini seçmek için yolumdan çekilmem mi gerekiyor?” Öyleyse, iPhone’da metin değiştirmeyi özelleştirebilirsiniz. Ayarlar > Genel > Tuş takımı > Metin Değiştirme. Bir metin değişimi eklemek için “+” düğmesine dokunun. İfadenizi ve kısayolunuzu girin ve Kaydet’e dokunun.

Fiziksel klavye kullanan yeni akıllı telefonlar, halkın büyük çoğunluğunu yakalayamadı.

Bir metin değişimini silmek için “-” düğmesine, Sil’e ve ardından Bitti’ye dokunun. Metin değiştirmelerle, bir kısaltma yazarak mesajlaşırken zamandan tasarruf edebilirsiniz ve kelimenin tamamı mesajda görünecektir. Örneğin, “Günaydın”ın kısaltması “GM” ise, metin alanına iki harf yazabilirsiniz ve bunlar hemen “Günaydın” ile değiştirilecektir.

Ayrıca, tahmini metin özelliğini bir kez daha şuraya giderek devre dışı bırakabilirsiniz: Ayarlar > Genel > Tuş takımı. Tahmini adı verilen listedeki beşinci seçeneği kapatın.

Hala otomatik düzeltme ve metin tahmini özelliğini yararlı bulan birçok iPhone kullanıcısı var, ancak Apple’ın bu özellikleri orijinal olarak dahil ettiği unutulmamalıdır, çünkü orijinal iPhone 2007’de piyasaya sürüldüğünde, cam bir ekrana sanal bir klavyede yazmak çok zordu. fiziksel bir klavyede yazmaya alışmış çoğu insan.

Zaman değişti ve artık çoğu insanın sanal bir QWERTY kullanmakta rahat olduğunu biliyoruz. Bunu nereden biliyoruz? Çünkü bir telefonu fiziksel klavyeyle geri getirme girişimlerinin çoğu, akıllı telefon kullanıcılarının büyük çoğunluğunu yakalayamadı.telefon-1