Sadece birkaç gün önce, Yaklaşan Huawei Mate X3 duyurusu için resmi tanıtımlar internete sızdırıldı ve tesadüfen Ross Young, Twitter hesabında bazı özellikler yayınladı. Şimdi, Çinli şirketin üst düzey katlanabilir telefonu hakkında bir bilgi daha sızdırıldı.

Weibo’daki bir gönderiye göre (oldukça sağlam bir kaynak olan DigitalChatStation tarafından), Mate X3, 2K çözünürlüğe sahip 120Hz dahili katlanır ekranla donatılmış olarak gelecek. Köşegen, konuyla ilgili önceki sızıntılarla uyumlu olarak 7.8 inç olacak.

Başka bir bilgi de Huawei Mate X3’ün kamera sistemine ışık tutuyor. Görünüşe göre ana kamera 50 megapiksellik bir Sony IMX766 sensör kullanacakken, önceki söylentilere göre ultra geniş açılı kamera Sony IMX688’e, periskop zoom lens ise Sony IMX351 sensöre sahip olacak.

Kablosuz şarj hayranları için iyi haber: Mate X3, bu özelliği destekleyen ilk katlanabilir Huawei olacak. Şirket, cihazı hafif ve sağlam olarak tanıtmasına rağmen bir şekilde şarj bobinleri için yer buldu.

Sızdırılan teknik özellik sayfasının aşağısında, bir IPX8 su geçirmezlik derecesi buluyoruz; bu, temel olarak cihazların 30 dakikaya kadar 1 metrelik suya batırılmaya dayanabileceği anlamına geliyor. 6.45 inçlik OLED kapaklı ekranın arkasında ve üzerinde yer alan Kunlun cam, koruma paketini tamamlıyor.

Son olarak önceki sızıntılar, Galaxy Fold 4’te kullanılanın aynısı olan bir Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine işaret ediyordu ancak buradaki fark, Huawei Mate X3’ün ABD tarafından getirilen kısıtlamalar nedeniyle değiştirilmiş bir 4G sürümü kullanacak olması. Telefon, 66W hızlı şarjı destekleyen 4.800mAh batarya ile gelecek ve ayrıca uydu iletişimine de sahip olacak. Resmi duyurunun yarın, yani 23 Mart’ta yapılması bekleniyor.

Ayrıca Oku:telefon-1