ABD Uzay Kuvvetleri, önümüzdeki mali yıl için bir bütçe sundu ve askeri şube, Uzay Kuvvetleri ortaklarını görebilecek taktiksel olarak duyarlı alan için önümüzdeki iki yıl içinde 60 milyon dolar istiyor. 24 saat içinde uydu fırlatma.

Kongre, Ağustos 2021’de Savunma Bakanlığı’na taktik olarak duyarlı alan planlama görevi verdi ve Uzay Haberleri Savunma Bakanlığı bütçesinin ilk kez belirli bir girişim için özel olarak finansman talep ettiğine dikkat çekiyor.. Daha önce finansman geldi Kongre eklentilerinden, ancak şimdi Savunma Bakanlığı 2024 mali yılında 30 milyon dolar ve 2025 mali yılında 30 milyon dolar daha istiyor.

İlgili: Uzay Kuvvetleri, Uyduları Herkesin Denemediğinden Daha Hızlı Fırlatmak İstiyor

Dönem “Tpratik olarak duyarlı alan” fantezi defanstabiri caizse tarif eder çılgın bir aceleyle uzaya bir şeyler fırlatma yeteneği. Lansmanları organize etmek genellikle aylar, hatta yıllar aldığından, şu anda gerçekten yapabileceğimiz bir şey değil. Space Force, stratejik ortaklarının fırlatılmasını istiyor hızlı geri dönüş süresine sahip uydular, yeşil ışığı aldıktan sonra ideal olarak 24 saatten daha az.

Girişimin arkasındaki motivasyon, gerek hızlı bir şekilde kayıp değiştirin uydular, örneğin, onlar savaş sırasında düşman kuvvetleri tarafından vurulan. Hem Rusya hem de Çin bildirildiğine göre bu kapasiteyi geliştirmek. Taktik olarak duyarlı alan için bir başka önemli fırsat, desteklenmesi önceden var olan uydu takımyıldızları keşif için. Pentagon, ilk olarak taktiksel olarak duyarlı alan arzusunu şu kadar erken ifade etti: 2019ancak fikrin kendisi o zamandan beri ortalıkta dolaşıyor 2005.

İçinde 2021Uzay Kuvvetleri ilk olarak şube Taktiksel Olarak Duyarlı Fırlatma-2 görevini başlattığında taktiksel olarak duyarlı alanı gösterdi. bir Northrop Grumman Pegasus XL roketi. Latince’de “geceyi fethetmek” anlamına gelen Victus Nox adlı yaklaşan bir görev, bir kez daha taktiksel olarak duyarlı alanı gösterme hedefine sahip.

2022 yılının Eylül ayında, Space Force, fırlatma hizmetleri şirketi Firefly Aerospace ve uydu üreticisi Millennium Space Systems’i ödüllendirdi Tactically Responsive Launch-3 olarak da bilinen Victus Nox için bir sözleşme. Misyon Mayıs ayında gerçekleşebilir, ve onay verildiğinde, Firefly Aerospace’in bir yükü başlatmak için 24 saati olacak Alpha roketiyle uzaya fırlatıldı.

Hayatınızda daha fazla uzay uçuşu için bizi takip edin twitter ve Gizmodo’nun özel Spaceflight’ına yer işareti koyun sayfa.genel-7