Fintech başlangıcı checkout.com daha çok ödeme işleme ürünü ile tanınır. Ancak Checkout.com müşterileri artık kendi müşterileri için ödeme kartları oluşturabildikleri için şirket bugün yeni bir ürünü piyasaya sürüyor.

Halihazırda yeni hizmetle oluşturulmuş milyonlarca kart olduğundan, şirket bir süredir Checkout.com Düzenlemesini test ediyor. Checkout.com, birden çok kez kullanılabilen veya ilk ödemeden sonra otomatik olarak devre dışı bırakılan sanal kartların yanı sıra fiziksel kartları da destekler.

Örneğin, ıvır zıvır onu kullanıyordu Şirket, sizin için satın alınacak malzemelerin bir listesini oluşturan bir yemek planlama uygulaması sunuyor. Ve Jow, ortak bir şirketten yiyecek satın almak için kullanılabilecek tek kullanımlık sanal kartlar oluşturmak için Checkout.com Verme’yi kullanıyor.

Checkout.com, ihraç ürününün diğer fintech şirketleriyle karşılaştırıldığında üçüncü taraf şirketlerle entegrasyona çok fazla güvenmediğini söylüyor. Anında yeni kartlar oluşturmak söz konusu olduğunda daha fazla esneklik sağlamalıdır.

Bu, Checkout.com kartlarının ürünün diğer parçalarıyla el ele çalışabileceği anlamına gelir. Örneğin müşteriler, belirli bir kartın arkasında doğru miktarda nakit olması için fon hareketlerini otomatikleştiren özel kuralları kolayca oluşturabilir.

Düzenleme aynı zamanda fintech şirketleri için bir iş fırsatını da temsil ediyor. Birisi bir kartla ödeme yaptığında, kart işlem ücretleri satıcının bankası, kart planı (örneğin Visa veya Mastercard) ve kartı veren kuruluş (bu durumda Checkout.com) arasında paylaştırılır. Checkout.com, değişim ücretlerinin kendisine düşen kısmını kendi müşterileriyle paylaşacaktır.

“Çevrimiçi seyahat, pazar yerleri ve dijital bankacılık gibi sektörlerin müşterilerinin mali hayatlarının merkezinde yer almak için ödemeleri kullanmasıyla, kart düzenleme ve yerleşik finans son birkaç yılda patladı. Checkout.com Verme, işletmelerin amaca yönelik kart programları oluşturabileceği, nakit akışını iyileştirebileceği ve yeni gelir fırsatlarının kilidini açabileceği anlamına gelen açık, esnek API’ler üzerine kuruludur,” dedi şirketin CPO’su Meron Colbeci yaptığı açıklamada.

Peki, Checkout.com Düzenlemesini kim kullanacak? DoorDash veya Uber Eats gibi isteğe bağlı şirketler, Marketa ve diğerleri. Bu şekilde ortakları, kendi kişisel fonlarını kullanmadan yiyecek veya yiyecek satın alabilirler.

Pek çok endüstri, çok çeşitli satıcılarda anında ödeme yapmak için kart verme yöntemini de kullanıyor. Satıcı, kart ödemelerini kabul ettiği sürece, kart ödeme arabirimi olarak işlev görebilir. Örnekler arasında seyahat acenteleri, sigorta şirketleri, gider yönetimi platformları ve daha fazlası yer alır.genel-24