Aradan neredeyse yarım yıl geçti iPhone 14 serisi, biri 2023’te satın alınacak en iyi telefonlar, geçtiğimiz Eylül ayında çıkışını yaptı. Herhangi bir büyük amiral gemisi lansmanında olduğu gibi, özellikle sıra geldiğinde bir dereceye kadar tartışma yaşandı. Apple’ın değiştirme kararı iPhone 13 mini ile iPhone 14 Artı. Cupertino şirketi doğru kararları verdi mi? Görünüşe göre cevap ‘evet’. son zamanlarda rapor Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları (DSCC) tarafından gerçekleştirilen, iPhone 14 serisi için panel sevkiyatlarına ışık tutuyor ve bu da farklı modellerin göreceli ticari başarısını ölçmemize yardımcı olabilir. Sonuçlar en azını söylemek ilginç.

Her şeyden önce, iPhone 14 serisi, Nisan ayı itibarıyla yıllık teşhir gönderilerinin sayısında %2’lik bir artışla selefinden (biraz) daha popüler. İkinci olarak ve bir şekilde şaşırtıcı olmayan bir şekilde, sonuçlar bize Pro iPhone modellerinin önceki yıllardaki yerleşik trendi pekiştirerek ve geliştirerek vanilya modellerinden daha iyi performans göstermeye devam ettiğini gösteriyor.

Ayrıca rapor, bu yılki seriden elde edilen gelirin muhtemelen daha yüksek olduğunu, çünkü Apple’ın daha düşük kaliteli modellerin pahasına daha fazla üst düzey model sattığını açıklıyor. Referans olarak, vanilya modelinin satışları %36 oranında düşerken, Pro ve Pro Max’in satışları sırasıyla %22 ve %23 arttı.

Belki de en ilginç olanı, iPhone 14 Plus için ekran gönderilerinin iPhone 13 mini ile karşılaştırıldığında %59 artması. Bu, “artıya karşı mini” tartışmasını kesin olarak çözer. Yine de iPhone 14 Plus, en az popüler olan iPhone 14 modeli olmaya devam ediyor.

Rapor ayrıca önümüzdeki aylar için oldukça kasvetli bir tahmin içeriyor. iPhone 15 duyurusu. Bununla birlikte, şu ana kadarki sonuçlar göz önüne alındığında, Apple’ın en son iPhone’larının başarılı olduğunu söylemek güvenlidir.telefon-1