iPhone 14 Pro'nun bir fotoğrafı

Fotoğraf: Floransa İyonu / Gizmodo

Bu yıl piyasaya sürülene kadar iPhone 15 hakkında kesin bir şey bilemeyeceğiz, ancak büyük değişiklikler bekliyoruz. Zaten yazımızda bahsetmiştik. iPhone 15 söylenti toplamasıancak bu yılın Pro modelleri, fiziksel düğmelerden vazgeçerek bir tür dokunmatik düğmeler sunabilir. “dokunma” geri bildirimi. Şimdi, yeni bir render bu iddiayı destekliyor, ancak en azından bize hala özel sessize alma kontrollerimiz olacağı konusunda güvence veriyor.

Etrafta dolaşan bir video DouyinTikTok’un Çince versiyonu, üzerinde biraz yayın süresi alıyor KaridesElmaProadlı kullanıcının Twitter beslemesi. İkincisi, Apple blogları arasında dikkat çeken bir sızıntıdır. Video, iPhone 15 Pro/Pro Max hakkında zaten duyduklarımızın bir CAD tasarımını gösteriyor: Yan tarafında fiziksel düğmeler yerine katı hal düğmeleri olacak. Parmak bölgeye çarptığında bazı dokunsal geri bildirimler sunacakları için “taptik” olarak anılırlar.

Görüntüler, ses ayar düğmesinin genellikle iPhone’un sol tarafında oturduğu, dokunma dostu bir çubuk gösteriyor. %100 olmasak da, sessize alma düğmesinin de yalnızca dokunmaya geçmesi bekleniyor. Zil sesini açmak veya kapatmak için dokunma ve basma özelliği ile kesinlikle işlemelere dayalıdır. Jüri, bunun bir anahtarın fiziksel hareketi kadar tatmin edici olup olmayacağı veya daha çok bazı eski MacBook’larda bulunan dokunmatik çubuk—Sanırım ancak bunlardan herhangi biri gerçekleşirse bileceğiz.

bu iPhone 15 söylentileri Şimdiye kadar ikisi Pro ve Pro Max olarak belirtilen ve ikisi normal iPhone 15 ve iPhone 15 Max olarak adlandırılan dört farklı iPhone 15 modeline işaret ettiler. Bu son modellerde, aşağıda görebileceğimiz gibi, muhtemelen dokunma düğmeleri olmayacak. daha fazla renderve bunun yerine geleneksel bir dokunsal ses düğmesi, güç düğmesi ve sessize alma düğmesi kullanacak.

Pro varyantlarının yeni dokunma düğmelerini kullandığı ortaya çıkarsa, Apple’ın “Pro” akıllı telefon serisi erken benimseyenlere “ilk!” yeni bir grup özellik üzerinde. Ayrıca, Apple’ın cihazı önceki modellerden daha dayanıklı olarak konumlandırmasına da yardımcı olabilir; bu, şirketin Apple Watch Ultra ile zaten yaptığı bir şeydir.

Doğrudan Cupertino’dan çıkana kadar yeni Apple iPhone 15 hakkında kesin bir şey bilemeyeceğiz. Ancak şu ana kadarki söylenti değirmeni şuna işaret ediyor: USB-CA Dinamik Ada normal iPhone 15 modellerinde ve daha fazla hafıza içeride nabız atıyor.

genel-7