Apple, diğer pek çok kişinin aksine işten çıkarmalara başvurmak istemiyor küçülen büyük teknoloji şirketleri 2023’ün başından beri. Teknoloji devi, başka biri olmamak için çok çaresiz. Google, Microsoftveya Meta (hangi 11.000 Meta çalışanı işten çıkarıldı o kadar güzeldi ki iki kez yaptı), diğer projelere daha fazla kaynak tahsis etmek için dahili ekrana sahip planlanmış bir Homepod gibi bazı önemli ürün sürümlerini askıya aldı. Akıllı evinize güç sağlayan ChatGPT benzeri Apple AI umutlarının da muhtemelen beklemesi gerekecek.

Bu, Bloomberg’den Mark Gurman’dan geliyor. son haber bülteni Apple’ın ertelediğini bildirdi planlanan Homepod gelecek yıla yerleşik bir ekranla, böylece diğer daha acil projelerdeki çabalarını iki katına çıkarabilir. Mektup, bu projelerin ne olduğunu tam olarak açıklamıyor. Ancak ürün gecikmelerine ek olarak, Apple, satın alma talepleri için kıdemli bir Başkan Yardımcısından onay almalarını şart koşarak, bazı ekiplerin aşırı hevesli harcamalarını engellemeye çalıştı.

Apple’ın 2023 ve önümüzdeki yıllar için planlanan epeyce büyük sürümü var. Muhtemelen yeni M3 çipine sahiptir. bildirildiğine göre yeni bir iMac’e güç veriyor yanı sıra M2 Ultra güçlü MacBook Pro ve 15 inç MacBook Air. Sonra lanet olası karma gerçeklik kulaklığı var. gecikme yaşadı sonrasında gecikme sonrasında gecikme. Apple VR, bu yıl hala çıkabilir, ancak bu sürümün piyasada herhangi bir sıçrama yapıp yapmayacağı, özellikle de söylentilere göre 3.000 $ fiyat etiketi göz önüne alındığında, hala bir soru. Ve tabii ki, hala var Merakla beklenen iPhone 15. Önümüzdeki yıl için planlar var daha büyük ve daha iyi ekranlar gelecek yılın planlanan iPad’lerinde.

Apple bir AI sohbet robotu üzerinde çalışmıyor

Görünüşe göre, bu projeler yolunda gidiyor. Yeni nesil bir Homepod’un ertelenebilir olarak işaretlenmesi, Apple’ın ne kadar Siri göreve alındı Son zamanlarda, karşılaştırıldığında ne kadar modası geçmiş göründüğü için ChatGPT’yi çevreleyen yutturmaca ve AI sohbet robotlarının aşağıdaki gibi programlara uygulanması Microsoft Office uygulamaları. Yine de Gurman, Apple’ın mevcut sohbet robotlarını “anımsatan” herhangi bir yapay zeka üzerinde çalışmadığını söyledi. Uzun süredir Apple analisti, şirketin yıllık AI zirvesinde ChatGPT hakkında hiçbir şey ortaya çıkmadığını söyledi, ancak bu, Cupertino genel merkezinin bağırsaklarında daha derine inme planları olmadığı anlamına gelmiyor.

Apple’ın onları mükemmelleştirebileceğini hissedene kadar teknoloji trendlerinden kaçınması yaygın bir durumdur, ancak ekonomik gerileme de muhtemelen bu cephede herhangi bir aceleyi teşvik etmiyor.

Apple ofis süresini zorunlu kılıyor, işe alımlar donuyor

Teknoloji devinin para biriktirmek için denediği diğer yöntemlere gelince, Apple işe alımları dondurdu geçen sene ağır etkilenmiş Cupertino şirketinin ekipleri gelecekteki cihazlar üzerinde çalışmıyor. Çalışanların departmandan departmana taşınması ve evden çalışması da kısıtlanmıştır. Tüm personelin en geç hafta ortasında üç gün içinde gelmesi bekleniyor. Gürman, isimsiz iç kaynaklara dayanarak, çalışanların çoğu sabah ofis kapılarını karıştırmaya başlamayanların önyükleme yapabileceğinden korktuğunu yazdı.

Apple CEO’su Tim Cook geçenlerde söyledi Wall Street Gazetesi işten çıkarmaların “son çare türü bir şey” olduğunu. Yine de, şirket onları tamamen dışlamadı. Perakende çalışanları söz konusu olduğunda, bazıları şirketin artık covid’e yakalanmayı “özel hastalık zamanı” olarak adlandırmadığını ve onları normal hastalık süresini kullanmaya zorladığını söyledi. Rapora göre bazı işçiler, mağazaların artık işten ayrıldıklarında personel değiştirmediğini söyledi. Apple, personeli (biraz) bozulmadan ekonomik gerilemeden kurtulmayı umuyor, ancak ekonomik kristal toplar neredeyse hiç güvenilir değil. Daha önünde uzun bir yol olabilir.genel-7