Yani en iyisinin ne olduğunu bilmek istiyorsun eğitici oyunlar mi? Senin için iyi. Eğitici video oyunları eğlenceli ve benzersiz öğrenme deneyimleri sağlayabilir ve aslında oldukça eğlenceli de olabileceklerini söylemekten korkmuyoruz.

Genel fikir birliği, oyunların eğitici ve eğlenceli olamayacağı yönünde olabilir, ancak bunun yanlış olduğunu kanıtlamak için buradayız. Bunlar, hem çocuklar hem de yetişkinler için size iyi vakit geçirirken bir şeyler öğretecek en iyi sekiz eğitici oyundur – ve tarihi ortamları nedeniyle size bir şeyler öğreten 2. Dünya Savaşı oyunlarından veya ortaçağ oyunlarından bahsetmiyoruz.

PC’deki en iyi eğitici oyunlar:

ABC Fare

Bu muhtemelen listedeki en saf öğrenme deneyimidir. ABC Fare kendisini aslında bir “erken öğrenme akademisi” olarak tanımlıyor ve kullanıcılara aralarından seçim yapabilecekleri zengin aktiviteler sunuyor. Yol boyunca mümkün olduğu kadar çok bilgi verirken yaratıcı düşünceyi teşvik eden bilime veya tarihe dayalı mini oyunlar var.

Açıklığa kavuşturmak gerekirse, ABC Mouse 2-8 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır, bu nedenle bu, daha büyük okuyucularımız için önerdiğimiz bir şey değildir. Yine de, evde iyi bir video oyunu oynayarak dinlenmekten başka hiçbir şeyden zevk almayan bir çocuğunuz varsa, bu harika bir kaynak olabilir ve 30 günlük ücretsiz denemeyi denemenizi öneririz.

ABC Mouse’u ücretsiz deneyin.

Minecraft: Eğitim Modu

Minecraft’ın temel oyunu, teşvik ettiği tüm yaratıcılık için tek başına eğitici olarak kabul edilebilir. Gördüğünüz etkileyici Minecraft yapılarını ve oyuncuların bunlara ne kadar çok şey katmak zorunda kaldığını bir düşünün. Bu oyundaki yapı taşları, çocukların her türlü beceriyi geliştirmelerine ve problem çözmenin üretken yollarını geliştirmelerine yardımcı olabilir.

İnsanlar özellikle eğitmek için özel Minecraft modları yapmaya başladıktan sonra Mojang not aldı ve bunu oyunun resmi bir parçası olarak uygulamaya karar verdi. Artık Minecraft: Education Mode’u oynayabilir ve tarihi mekanlarda aydınlatıcı turlara katılabilir, bunlarla başa çıkmanıza yardımcı olacak matematiksel ve bilimsel ilkelerin gösterilerini izleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

En iyi eğitici oyunlar: Assassin's Creed Discovery Tours.  Resim denizde seyreden bir Viking gemisini gösteriyor.

Assassin’s Creed Keşif Turları

Assassin’s Creed her zaman tarihi ortamları kullanmış olsa da, bunu mutlaka bir eğitim kaynağı olarak düşünmezsiniz. Ne de olsa tarihi, suikastçılar ve Tapınak Şövalyeleri arasındaki bitmeyen bir savaşa yeniden yazıyor, ancak son zamanlarda Ubisoft, Assassin’s Creed oyuncularına eğitici içerik sağlamak için kendi yolundan çıktı.

Assassin’s Creed Origins’ten başlayarak serideki her oyunda bir Discovery Tour yer alıyor. Bu, oyunda ziyaret edebileceğiniz yerler, orada meydana gelen tarihi olaylar, kültürel inançlar ve çok daha fazlası hakkında sunulan birçok bilgi ile oyunu esasen bir müze etrafında yürüyüşe dönüştürür. Keşif Turları da dahil olmak üzere Origins, Odyssey ve Valhalla ile bunları Eski Mısır, Antik Yunanistan ve Viking çağı hakkında bilgi edinmek için kullanabilirsiniz.

bizim okuyun Bu oyunlar hakkında genel olarak daha fazla bilgi edinmek için Assassin’s Creed Origins incelemesi, Assassin’s Creed Odyssey incelememiz ve Assassin’s Creed Valhalla incelememiz.

En iyi eğitici oyunlar: Kerbal Space Program.  Resim, bir roketin içinde oturup fırlatılmasını bekleyen Kerbal halkını gösteriyor.

Kerbal uzay programı

Sırasında Kerbal Space Program 2 erken erişim zaten mevcut, esas olarak ilk oyunun bitmiş ürününe odaklanmak istedik. Peki bunu eğitici bir oyun olarak nitelendiren nedir? Pekala, tıpkı Zoombinis gibi – kısaca daha fazlası – tamamen küçük, sevimli yaratıkların düşünme becerilerinizi test edecek ve geliştirecek bir yolculuk yapmalarına yardımcı olmakla ilgili bir oyun.

Bu oyun söz konusu olduğunda, mantık bulmacaları değil, fizik ve uzay uçuşu. Kerbal Uzay Programı, aslında uzay programlarını betimlemesinden dolayı NASA tarafından övüldü. Tabii ki, bunu oynayıp sonra otomatik olarak bir roket bilimcisi olmayacaksınız, ancak bu öğrenmek istediğiniz bir şeyse, o zaman burası başlamak için iyi bir yer. Bu oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek için Kerbal Uzay Programı incelememizi okuyun.

En iyi eğitici oyunlar: The Typing of the Dead: Overkill.  Resim, zombileri öldürmek için bir kelime yazan bir oyuncuyu gösteriyor.

Ölülerin Yazılması: Aşırı Öldürme

Çocuklar için kesinlikle uygun olmasa da The Typing of the Dead: Overkill, zombileri patlatırken yazma becerilerinizi geliştirebileceğiniz bir oyundur. Francesco Rampazetto, 1575’te modern klavyelerin öncüsünü icat ettiğinde, insanların cihazlarını nasıl kullanacaklarını öğrenmelerini tam olarak böyle tasavvur ettiğinden hiç şüphemiz yok.

Sega’nın House of the Dead: Overkill oyununa dayanan bu oyun, ilerleyen ölümsüzleri yok etmek için hızlıca kelimeleri yazmanız gereken bir oyundur. Dakika başına kelime sayınızı artırmak istiyorsanız, ölümsüzler tarafından canlı canlı yenilmekten kaçınmaya çalışmak kadar sizi motive edecek hiçbir şey yoktur. Eğer seversen zombi oyunları, muhtemelen asla daha ilgi çekici bir öğretim yöntemi bulamayacaksınız. Bu oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek için Typing of the Dead: Overkill incelemesini okuyun.

En iyi eğitici oyunlar: Roblox.  Resim, bir şehirde dolaşan bir grup Roblox insanını gösteriyor.

roblox

Tıpkı Minecraft’ta olduğu gibi, sayısız Roblox oyunu arasında çeşitli eğitici deneyimler bulacaksınız. Hatta bunlardan bazıları, bulmaca çözme karşılığında oyuncuları Robux ile ödüllendirecek. Bu eğitim seçeneklerinden en bilinenlerinden biri, diğer Roblox oyunları kadar eğlenceli olacak şekilde özel olarak tasarlanmış ve aynı zamanda eğitici olmasının da yararı olan Brainika’dır.

Sonra, Draw It (diğer oyuncuların kelimeyi tahmin edebilmesi için oyuncuların bir kelime istemine dayalı olarak bir resim çizmesi gerektiği) veya Bloxberg’e hoş geldiniz gibi daha gevşek öğrenme tabanlı oyunlar da var. The Sims’in sulandırılmış versiyonu – küçük çocukların günlük yetişkin yaşamının temellerini kavramasına yardımcı oluyor.

Çocukların bu çevrimiçi alanda oynamasına izin verme konusunda herhangi bir endişeniz varsa, “Roblox güvenli mi?” bilmeniz gereken her şeyi kapsayan makale.

En iyi eğitici oyunlar: Zoombinis.  Resim, bir sorunla karşı karşıya kalan bir grup Zoombiniyi gösteriyor.

zumbiniler

Zoombinis serisi 1996 yılında hayatına başladı ve şu anda Steam’de mevcut olan orijinalinin yeniden yapımı ile günümüze kadar geldi. 1990’ların sonunda veya 2000’lerin başında çocuk olanlar muhtemelen bu oyunları okul zamanında oynama lüksüne sahipti ve eminiz ki birkaç kişiden fazlası evde oynamak için oyunun kendi kopyasını satın aldı. bizde olmayabilir en iyi bulmaca oyunları listesi, ama kahretsin, onu hala seviyoruz.

Peki oyun neyle ilgili? İçinde, bir grup küçük yumurta benzeri yaratığın yolculuk yapmasına yardım etmelisin. Yol boyunca birçok matematik ve mantık temelli problemle karşılaşacaklar ve bunları doğru bir şekilde çözmezseniz, bu dost canlısı küçük yaratıklar ölecekler ve Zoombinileri kendiniz tasarladığınız için bu kaybı daha derinden hissedeceksiniz. . Çok çekici ve tuhaf bir oyun ve her yaştan keyif alabilir.

En iyi eğitici oyunlar: Sonic's Schoolhouse.  Görüntü, bir karakter seçme ekranında Sonic'i ve bir dizi garip karakteri göstermektedir.

Sonic Okulu

Bu, bugünlerde kolayca bulacağınız bir oyun değil, ancak sırf tuhaflığı (ve hala eğitici bir oyun olması gerçeği) nedeniyle bu listede bir yeri hak ediyor. Oyuncuların bununla ilgili olarak düşünecekleri ilk şey olmasa da Sonic the Hedgehog, kendini işine adamış hayranlar bunu iyi biliyor – kısmen tuhaf 3D grafikleri ve tamamen tuhaf hayvan karakterleri.

Temel olarak, bu oyunda, karakterinizi seçiyorsunuz ve ardından Sonic’in okul binasında dolaşıp yol boyunca soruları yanıtlıyorsunuz. Bunun dışında, cevapları manuel olarak yazmıyorsunuz, bunun yerine karatahtalarda sorular var ve ardından seçmek için tıklamanız gereken etrafta zıplayan dev harfler ve rakamlar var. Bu güzel bir tuhaflık ve emin olduğumuz bir şey geçmişte birkaç kalbe dokunmuştur.

En iyi eğitici oyunlar için tercihlerimiz bunlar. Zihninizi genişletme çabalarınız için kendinizi ödüllendirmek istiyorsanız, neden tamamen eğlenceye dayalı bir oyunla kendinizi ödüllendirmiyorsunuz? En iyi ücretsiz bilgisayar oyunları ve en iyi Opera GX oyunları listelerimiz, hemen oynamaya başlayabileceğiniz oyunlarla dolu.oyun-2