Spotify eş başkanı Gustav Söderström, Spotify HiFi’nin iki yılı aşkın bir süre önce duyurulmasına rağmen hala piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen, bir tür kayıpsız deneyimin hâlâ yolda olduğunu söyledi. Sınır. Ancak, ne zaman olduğuyla ilgili herhangi bir özel bilgi için umutlanma.

Söderström, “Açıkladık, ancak daha sonra birçok nedenden dolayı sektör değişti” dedi. kod çözücü. “Bunu yapacağız ama bunu bizim ve dinleyicilerimiz için anlamlı olacak şekilde yapacağız. Sektör değişti ve biz de uyum sağlamak zorunda kaldık.”

Başlangıçta Spotify, planının 2021’in sonuna kadar premium katman olarak HiFi’yi başlatmak olduğunu söyledi. O zamandan beri, Apple Music ve Amazon kayıpsız müziği ücretsiz olarak sunuyor ve aslına uygun müzik diğer hizmetlere de yayılıyor.

Söderström, endüstrinin nasıl değiştiğine veya gecikmenin maliyetten kaynaklanıp kaynaklanmadığına ilişkin ayrıntılar için zorlandığında büyük ölçüde itiraz etti. “Bunu, maliyet açısından da bizim için işe yarayacak şekilde yapmak istiyoruz. Bariz sebeplerden dolayı şirket anlaşmalarımız veya sektördeki diğer oyuncuların yaptıkları hakkında yorum yapmama izin verilmiyor.”

Sınır kısa bir süre önce Spotify HiFi’nin bir yılı aşkın bir süredir kullanıma hazır olduğunu öğrendi. Özelliği pazara sunmaya yönelik teknik çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı ve şirket tüm müzik kataloğunu kayıpsız kalitede yeniden kullandı. Spotify çalışanlarının HiFi erişimi vardır. Ancak başlangıçta standart plandan daha pahalıya mal olması (ve böylece Spotify’ın kullanıcı başına ortalama gelirini artırması) amaçlandığından, lansman, Apple’ın kayıpsız Apple Music’i ücretsiz olarak paketlemesiyle bozuldu. Söderström’ün yanıtlarını okursanız, Spotify’ın aynı şeyi yapma niyetinde olmadığı açıktır. Artık HiFi’nin sonunda daha pahalı bir planın parçası olarak görünmesini bekleyebilirsiniz – muhtemelen uzamsal ses/Dolby Atmos ve sesli kitaplar ve podcast’lerle ilgili diğer avantajları da içeren bir plan.

gelince Ne zaman aslında Spotify’da kayıpsız müzik dinlemeyi bekleyebilirsiniz, Söderström’ün onaylayacağı tek şey HiFi’nin “bir noktada geleceğini”. Beklerken, Spotify’ın yeni TikTok uyumlu yeniden tasarımına alışmak için biraz zamanınız olacak.

Güncelleme 14 Mart, 12:20 ET: Makale, Spotify HiFi’nin mevcut durumu hakkında daha fazla ayrıntıyla güncellendi.genel-2