Pixel March güncellemesi ve özellik düşüşü gecikebilir, ancak Pixel hayranları bugün hala eğlenceli yeni bir özellik alıyor. Yani, Pixel Buds Pro’ya sahipseniz, çünkü Google nihayet, tomurcuklar ilk duyurulduğunda reklamını yaptığı, vaat edilen Kafa İzlemeli Uzamsal Ses güncellemesini kullanıma sunuyor.
Güncelleme, üretici yazılımı güncellemesi olarak geliyor, sürüm 4.30 Ekim ayında kullanıma sunulan 3.14 sürümü. Ekim ürün yazılımı, kendi 5 bantlı EQ’nuzu ayarlama yeteneğinin yanı sıra sol ve sağ tomurcuklar için denge kontrolü ve ayrıca birkaç hata düzeltmesi ekledi.
Ek olarak Google, YouTube kanalında kullanıcılara Pixel cihazlarında Head Tracking ile Uzamsal Sesi nasıl etkinleştireceklerini ve kullanacaklarını gösteren bir eğitim videosu yayınladı. Özelliğin yalnızca Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro gibi A serisi olmayan daha yeni Pixel cihazlarda kullanılabileceğini unutmayın. Bu, ne yazık ki Pixel 6a sahiplerinin bu güncellemeyi kaçıracağı anlamına geliyor.

Google ayrıca güncellendi Pixel Buds Yardım sayfası buna göre, özelliğin nasıl kullanılacağına ilişkin bir kılavuzun yanı sıra avantajlarının ve şu anda bundan yararlanabileceğiniz uygulamaların hızlı bir açıklayıcısı. Şimdilik, bahsedilen uygulamalar yalnızca HBO Max ve Netflix Premium’dur, ancak özelliğin, diğer akış uygulamalarını da içermesi gereken 5.1 surround ses veya daha yüksek film ve şovlarla çalışması gerekiyor.

Genellikle Google’ın aşamalı sunumlarında olduğu gibi, size sunulan güncellemeyi görmeniz birkaç gün sürebilir. Tomurcuklar için bir ürün yazılımı güncellemesinden ve ardından yeniden başlatmanın hemen ardından şarj kutusu için bir sonraki güncellemeden oluşur.

Güncelleme yüklendikten sonra, özelliği kullanmak için Pixel Buds uygulamasını açmanız ve yepyeni “Mekansal Ses” bölümüne gitmeniz yeterli olacaktır. Bu bölümde, Uzamsal Ses ve Kafa Takibi için ayrı geçişler ve bu özelliği etkinleştirirken farkı duyabilmeniz için bir demo göreceksiniz.telefon-1